KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Telefon Hoparlör Temizlemesi

İçindekiler

Telefon Hoparlör Temizlemesi – Gün içerisinde birçok farklı ortamda bulunuruz ve sürekli yer değiştiririz. Tuvalet, okul, iş yeri, cafe gibi birçok farklı yere gideriz. Gittiğimiz her yere de günümüzün koşulları gereğince cep telefonumuzu götürürüz. Bulunduğumuz her ortamda biz görmesek de çok fazla mikroorganizma, toz ve pislik vardır. Bu zararlı küçük taneli şeyler elektronik eşyaların hatta daha çok telefonların hoparlörlerine girdiği için telefonlara ve cihazlara zarar verebilir. Bu nedenle telefonların hoparlörlerini sık sık uygun şekilde temizlemek ve bu duruma özen göstermek gerekmektedir.

Hoparlör Temizliğinde Yumuşak Fırça Kullanımı

Telefon hoparlörleri çok küçük deliklere sahip oldukları için temizlerken oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Kontrolsüz ve yanlış yapılan herhangi bir hareket bu kirlerin içeri kaçmasına neden olabilir ve bu durum hoparlörlerin bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenle kürdan ya da iğne kullanmak çok sağlıklı bir yöntem değildir. Bu aletleri kullanırken kontrolsüz bir güç uygulamamak için çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunların yerine yumuşak bir fırça yardımıyla temizlemek daha sağlıklı ve daha kesin bir sonuç verecektir.

Hoparlör Temizliğinde Bant Kullanımı

Fırça kullanımı hoparlör temizliğinde tam net bir sonuç vermeyebilir. Küçük deliklerin içerisine dolan tozları, kirleri fırça temizlerken az miktarda da olsa içeri doğru itebilir. Bunun yerine kesin ve daha sağlıklı çözümler bulmak daha sağlıklı olacaktır. Bunlardan biriside bant yöntemidir. Bant yapışkan özelliği sayesinde toplayıcı etki etmektedir. Hoparlör boyutunda kesilmiş olan bir bant parçası oradaki kirin tamamına yakını temizlemeye yarayacaktır. Küçük bir bant kesilip hoparlörün üzerine yapıştırılıp çekildikten sonra orada ki kirlerin temizlenmiş olduğu çok net görülür.

Oksijenli Su ve Pamuk Kullanımı

Oksijenli su temizleyici özelliğe sahiptir. Bu nedenle hoparlör temizliğinde de kullanılabilir. Kulak temizleme çubuğu ya da pamuğa az miktarda dökün. Fakat oksijenli suyun fazla olmamasına özen göstermelisiniz. Fazla olan su hoparlöre sızabilir ve ıslaklık nedeniyle bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenle az miktarsa oksijenli suyu döküp hoparlörü sildikten sonra temizlendiğini çok net bir şekilde görülür. Bundan sonra çıkan sesinde daha sağlıklı olduğu net bir şekilde fark edilir.

İçerik
Antarktika’da ‘deniz buzu’ miktarı 45 yılın en düşük seviyesini gördü

Dünyanın geri kalanında olduğu üzere kutuplardaki deniz buzu için de bu yıl pek de düzgün1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
DJI’ın yeni dronu Osmo Pocket 3’ün özellikleri sızdırıldı

DJI Osmo Pocket 3, çok yakında tanıtılacak ve sızdırılan tanıtım görsellerine nazaran evvelki modele nazaran1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Nokia’dan dayanıklılık odaklı iki kurumsal telefon

Daha çok son kullanıcıya yönelik akıllı telefonları ile tanıdığımız Nokia, bu kere yalnızca kurumsal müşterilere1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.