KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Satın aldığınız Core i9-13900K aslında Core i7-13700K olabilir

Satin Aldiginiz Core I9 13900K Aslinda Core I7 13700K Olabilir168428 0 Geçersiz Intel işlemciler bir müddettir piyasada dolaşıyor ve kâfi bilgisi olmayan kullanıcılar bunların kurbanı oluyor. Bir tüketici tarafından satın alınan yesyeni Core i9-13900K‘nın aslında IHS modifikasyonlu bir Core i7-13700K olduğu ortaya çıktı. Öte yandan bu dolandırıcılık tekniği ise uzunca bir müddettir kullanılıyor.

Core i9-13900K görünümlü Core i7-13700K

Sahte Intel ve AMD işlemci olayları yeni gördüğümüz bir şey değil ve bunların birçok ya IHS (Entegre Isı Dağıtıcı) üzerindeki markalama ile ya da gerçek işlemci ambalajı ile karşımıza çıkıyor. Bu tıp olaylar dünyanın her yerinde olabiliyor ve bunun son örneği bir Reddit kullanıcısının başına gelmiş durumda.

Satin Aldiginiz Core I9 13900K Aslinda Core I7 13700K Olabilir168428 1 Kısa bir müddet evvel “Much_Designer_8417” isimli Reddit kullanıcısı, Amazon’dan yesyeni bir Core i9-13900K satın aldı fakat CPU’nun birtakım çekirdeklerinin eksik olduğunu ve aslından satın aldığı eserin Core i7-13700K olduğunu keşfetti. Çünkü iki işlemci ortasında dikkatli yahut biraz bilgili bir kullanıcı tarafından fark edilecek kıymetli bir ayrıntı bulunuyor: E-Core çekirdeklerinin sayısı. Ve elbette saat suratlarında da farklılıklar bulunuyor.

Günümüzde birçok işlemci dolandırıcılığı IHS ve ambalajlama etrafında dönüyor. Bu tekniklerin en yaygını ise işlemcinin üzerine lazerle yahut diğer bir yolla geçersiz model ve model numarasının işlenmesi. Bu yollar ya tıpkı ambalaj ve IHS dizaynını kullanarak birebir aile içindeki CPU’ları etkiliyor ya da büsbütün farklı IHS’ler üzerine lazerle kazıma sürecini içeriyor ki birincisini tespit etmek çok daha sıkıntı. Ek olarak geçmişte büsbütün boş PCB’lere yapıştırılan IHS’ler de gördük.

Satin Aldiginiz Core I9 13900K Aslinda Core I7 13700K Olabilir168428 2 Bu hadiseyi sıra dışı kılan şey ise, bilhassa her ikisi de premium modeller olarak kabul edilen Core i7 ve Core i9 işlemcileri içeren tam ölçekli IHS değişimi. Daha evvelce üst düzey işlemci olarak Pentium serisi üzere giriş düzeyi işlemcilerin satıldığını görüyorduk. Bu türlü bir durumda, olayı fotoğraflarla belgelemek, hem resmi hem de resmi olmayan araçlardan teknik özellikleri derlemek ve CPU’nun satın alındığı perakendecinin müşteri takviyesiyle derhal irtibata geçmek çok kıymetli. Bu tip olaylarla karşılaşmamak için bilgisayar donanımlarınızı üçüncü taraf tedarikçiler yerine direkt resmi satıcıdan yahut emniyetli satıcılardan almanızı öneririz. Ek olarak satın almayı düşündüğünüz donanımlarla ilgili bilgi toplamak yahut sorularınıza yanıt aramak için kesinlikle DonanımHaber Forum’a uğramanızı tavsiye ederiz.
İçerik
Reeder markası halka arz ediliyor

A101 marketlerin değişmez akıllı telefon markalarından Reeder halka arz oluyor. Son periyotta satışlarını arttıran ve1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Windows 12 için geri sayım başladı: Çıkış tarihi ortaya çıktı

Bildiğiniz üzere Windows 11 iki yaşında ve hala Windows 10'un pazar hissesini geride bırakabilmiş değil.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
“iPhone 15 serisi hayal kırıklığı oldu”

Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtmasının akabinde pazardaki rakiplerinden birbiri gerisine iğneleyici açıklamalar gelmeye devam ediyor.1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.