KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei, 5.5G ile birlikte yarışta bir adım öne geçiyor: 10 kat daha yüksek hız!

Huawei 5 5G Ile Birlikte Yarista Bir Adim One Geciyor169675 0 Dünya hala 5G teknolojisine ısınırken Huawei Technologies, 5.5G ağlarının tanıtımıyla bir sonraki adıma şimdiden hazır üzere görünüyor. Dubai’de düzenlenen 14. Küresel Mobile Broadband Forum’a katılan Huawei, görkemli bir merasimle duyurulan bu projede China Mobile, China Telecom ve China Unicom’un yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve Saudi Telecommunication Company’nin de ortalarında bulunduğu birçok telekom deviyle iştirak kurdu.

5.5G için geri sayım

Huawei’nin Kurumsal Kıdemli Lider Yardımcısı Li Peng, yaptığı konuşmada global operatörleri ve sanayi ortaklarını, artan ağ talepleriyle başa çıkmak ve geleceğin trendlerinden en âlâ formda yararlanmak için harekete geçmeye çağırdı. Li, 5G-Advanced veya 5.5G’yi mevcut standardın bir sonraki doğal evrimi olarak nitelendiriyor.

Huawei 5 5G Ile Birlikte Yarista Bir Adim One Geciyor169675 1 Pekala, 5.5G hakkında koparılan yaygara nedir? Huawei, yeni teknolojinin mevcut 5G ağların on katı sürat, daha düşük gecikme müddeti ve verimli güç kullanımı sunduğunu sav ediyor. 5.5G periyodu, giderek çeşitlenen hizmet ihtiyaçlarını karşılamak için 10 gigabit downlink temas suratlarına ve gigabit uplink temas suratlarına sahip olacak. Yalnızca kişisel tüketiciler için değil, bu yükseltmelerin çeşitli sanayiler için ihtilal niteliğinde olması bekleniyor.

Huawei’ye nazaran 5.5G için hızlandırılmış ticarileştirme etabı global olarak zati devam ediyor. Neredeyse 20 ülkenin 5.5G için spektruma sahip olduğu bildiriliyor, bu da bunun yalnızca fütüristik bir vizyon değil, ana akım benimseme için hazırlanan bir teknoloji olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Öte yandan Huawei daha evvel, 2024 yılında eksiksiz bir ticari 5.5G ağ ekipmanı setini piyasaya sürmeyi planladığını ve teknolojiye yönelik eser portföyünü genişlettiğini duyurmuştu.

En hazır ülke Çin

Çin, Mayıs ayı itibariyle 2,8 milyondan fazla 5G baz istasyonuna sahip olarak 5G yarışında öncü pozisyonda bulunuyor. China Mobile’ın yaklaşan 5G baz istasyonu çalışmalarının yüzde 52 gibi değerli bir kısmı Huawei ekipmanlarına dayanacak. “5G-Advanced” olarak da isimlendirilen 5.5G teknolojisinin tanıtımı temelinde on yıl içinde gerçekleşecek olan 6G için bir basamak olarak görülüyor. 5.5G ağı yalnızca kademeli bir yükseltmeden daha fazlası olarak düşünülüyor. 5.5G ile birlikte irtibat ve sanayilerdeki uygulamaları hakkındaki fikirlerimizde bir paradigma değişikliği öngörülüyor.

İçerik
Microsoft’un 7 TB kapasiteli cam depolaması binlerce yıllık ömür vaadediyor

Microsoft geçtiğimiz sene "Project Silica" isminde yeni bir depolama teknolojisi duyurmuştu. Uzun vadeli, kalıcı depolama1

2 dk. 18 Okundu
İçerik
Telefonum nerede, kaybolan telefon nasıl bulunur? (iPhone & Android)

Telefon kayboldu ne yapmalıyım? Telefon kaybetmek, akıllı telefon fiyatları göz önüne alındığında çok acı verici1

6 dk. 3 Okundu
İçerik
Starfield’dan tarihi başarı: 6 milyon oyuncuya ulaşıldı!

Ünlü geliştirici Bethesda Game Studios'un son RPG oyunu Starfield, yalnızca birkaç gün evvel resmi olarak piyasaya1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.