KATEGORİLER
Kripto Al Sat

NASA’nın UFO raporundan yapay zekanın gerekliliği çıktı

Nasa Nin Ufo Raporundan Yapay Zekanin Gerekliligi Cikti168814 0 NASA, geçtiğimiz yıl oluşturduğu bağımsız bir araştırma takımı tarafından oluşturulan UFO (Tanımlanamayan Uçan Nesne) ve UAP (Tanımlanamayan Olağandışı Olay) raporunu yayınladı. Raporda rastgele bir dünya dışı varlığının tespit edilmediği söylense de bilgilerin tahlili için yapay zekanın kullanılması gerektiği belirtildi.

UFO’lar ve yapay zeka

NASA kısa bir mühlet evvel Tanımlanamayan Olağandışı Olay (UAP) ya da daha yaygın ismiyle UFO’lar hakkında merakla beklenen bir rapor yayınladı. Rapor, çeşitli uzmanlıklara sahip 16 topluluk üyesi tarafından yürütülen ve ABD hükümetinin UFO’lar hakkında sahip olduğu bilgileri kıymetlendiren bağımsız bir çalışma pozisyonunda. Ve raporda bu objelerin kökenini belirlemek için kâfi net data olmadığı sonucuna varılmış durumda.

Rapor yalnızca uzaylıların olup olmadığıyla ilgili değil, tıpkı vakitte UAP’ler hakkında çok daha net ve kesin veriler toplamak için birçok tavsiyeyi de barındırıyor. Rapor bilhassa yapay zeka ve makine öğrenimini içeren sofistike data tahlil tekniklerinin benimsenmesini öneriyor. Çalışma, yapay zeka dayanaklı araçların, sistematik bilgi toplama ve sağlam küratörlük içeren kapsamlı bir UFO tespit kampanyası ile birleştirilmesi gerektiğini vurguluyor. Bu ortada UAP’in kapsamı içerisine yalnızca hava olayları girmiyor. Deniz, kara yahut uzayın derinliklerindeki anomalilikler de giriyor. Yani bilgilerin yelpazesi oldukça büyük ve yapay zeka tahlil sürecini daha verimli haline getirebilir.

NASA Lideri Bill Nelson, yapmış olduğu açıklamada çalışma takımının UAP’nin dünya dışı bir kökene sahip olduğuna dair rastgele bir ispat bulamadığını lakin bunları ne olduklarını da hala bilmediklerini söyledi. Rapor ise ayrıyeten dataların toplanmasında daha fazla kitle kaynaklı katkının teşvik edilmesini öneriyor. NASA ilerleyen devirlerde bunun için açık kaynaklı akıllı telefon tabanlı uygulamalar oluşturabilir.

İçerik
iPhone 15 Pro’nun beklenen özelliği iPad ve Mac’lere geliyor

Apple, geçtiğimiz hafta düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında merakla beklenen iPhone 15 serisini tanıttı. Bu aktifliğin1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Huawei Mate 60 Pro Plus tanıtıldı: 5G, Kirin 9000s, güçlü kameralar ve dahası

Huawei, geçtiğimiz günlerde Çin'de 5G özellikli Mate 60 ve Mate 60 Pro'yi piyasaya sürdükten sonra,1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
Oppo Find N3’ün özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Teknoloji devi Oppo, şimdilerde yeni katlanabilir telefonu Oppo Find N3 Flip'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.