KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın işlemcisi netleşti: Exynos pas geçilecek

Samsung Galaxy S24 Ultra Nin Islemcisi Netlesti169537 0 Bildiğiniz üzere Samsung, yeni işlemcisi Exynos 2400’ü resmi olarak duyurdu ve bu çipin yakında çıkacak Galaxy S24 serisinde kullanılması olası görünüyor. Lakin bu işlemci, Galaxy S24 Ultra’yı pas geçebilir. Kore’den gelen yeni bir raporda, Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra hakkında kıymetli bilgiler paylaşıldı.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın işlemcisi netleşti

Kore merkezli The Elec’e göre Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus, satıldığı bölgeye bağlı olarak Exynos 2400 yahut Snapdragon 8 Gen 3’ü kullanacak. Bu noktada Exynos sürümün Afrika, Asya (Güney Kore dahil), Avrupa ve Latin Amerika’da, Snapdragon donanımlı sürümün ise Kuzey Amerika’da (Kanada ve ABD) piyasaya sürülmesi beklenen görünüyor.

Öte yandan Galaxy S24 Ultra ise, satıldığı bölge yahut pazar ne olursa olsun Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanacak. Bu, Samsung’un Galaxy S22 serisinde benimsediği yaklaşıma benziyor. Ayrıyeten The Elec, kelam konusu kararda son basamağa gelindiğini bildirdi. Dolayısıyla şirketin stratejisini değiştirmesi pek mümkün görünmüyor. 

Bunun nedeni ise, Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 ortasındaki performans farkı olabilir. Bilmeyenler için Exynos 2400 yongasının Samsung Foundry’nin 4nm LPP+ düğümünde üretildiği ve 10 çekirdekli bir CPU’ya sahip olduğu bildiriliyor. Yakında çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 3 ise, Apple A17 Pro’ya misal biçimde TSMC’nin 3nm üretim düğümünü kullanabilir. 

Öte yandan bu bilgilerin şimdi doğrulanmadığını belirtmekte yarar var. Süreç hakkında daha fazla bilgiyi bu ay düzenlenecek Qualcomm Snapdragon Tepesi’nde öğreneceğiz. 

İçerik
TEKNOFEST İzmir bu hafta kapılarını ziyaretçilere açıyor

Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak bu sene üç farklı kentte düzenlenen TEKNOFEST'in son durağı olan1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Profesyonel oyuncular için yeni kablosuz mouse: Logitech G Pro X Superlight 2

Logitech G Pro X Superlight, 2020’de çıkışından bu yana profesyonel e-spor oyuncularının tercihleri ortasında. Logitech,1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft’a 28.9 milyar dolar tutarında ek vergi şoku

Microsoft, ABD Gelir Yönetimi'nden (IRS) 28.9 milyar dolar meblağında ek vergi borcu olduğunda dair bir1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.