KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung, Xiaomi, OnePlus ve Nokia, iPhone 15 ile fena dalga geçti

Samsung Xiaomi Oneplus Ve Nokia Iphone 15 Ile Fena Dalga Gecti168747 0 Apple dünkü etkinlikte iPhone 15 serisini duyurdu, lakin lansmanın en dikkat çeken taraflarından biri şirketin yeni iPhone serisinde Lightning portundan USB-C portuna geçişi oldu.

Bunu uyumluluğu ve bağlanabilirliği geliştiren bir “yenilik” olarak sunan Apple’ın rakipleri ise hususla ilgili görüşlerini lisana getirmekten hiç çekinmediler. Başta Apple’ın en büyük rakibi Samsung olmak üzere, Xiaomi, OnePlus ve Nokia resmi X (Twitter) hesaplarından mevzuyla ilgili paylaşımlarda bulundular.

Kim ne dedi?

Samsung alaycı bir formda Tim Cook‘un USB-C portunu iPhone 15’te “Bir şey daha” sloganı altında tanıtması gerektiğini söyledi. Apple bunu ekseriyetle Vision Pro kulaklık seti üzere devrimsel bir şeyi duyurmadan evvel söyler.

OnePlus da sessiz kalmadı. Çinli şirket amiral gemilerinin 2015 yılında (8 yıl önce) USB-C konektörüne sahip olduğunu hatırlattı.

Samsung Xiaomi Oneplus Ve Nokia Iphone 15 Ile Fena Dalga Gecti168747 1

Xiaomi ise 48 MP kameralı birinci bütçe dostu aygıtının, Redmi Note 15 olduğunu hatırlattı. Fakat Xiaomi, kamera çözünürlüğünün her şey olmadığını ve birçok vakit çekim kalitesini yansıtmadığını hesaba katmıyor.

En detaylı yorum Nokia tarafından yapıldı. Şirket, iPhone 15’i tekrar pembe renkli, USB-C’li, 50MP kameralı, 6GB RAM’li fakat beş kat daha ucuz olan Nokia G42 5G ile karşılaştırdı.

İçerik
Microsoft OneDrive tepeden tırnağa yenilendi: Yeni tasarım, yapay zeka ve fazlası

Tüketiciler ve işletmeler için trilyonlarca evraka konut sahipliği yapan OneDrive'a her gün 2 milyar belge1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
PowerPoint’in geliştricisi Dennis Austin hayatını kaybetti

PowerPoint'in 1987 yılında yayınlanan birinci sürümünü geliştiren Dennis Austin hayatını kaybetti. The Washington Post'un haberine1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
AMD: “Intel, başarısız olmaya mahkum”

Intel CEO'su Pat Gelsinger, şirketi tekrardan bir çip üretim dökümhanesine dönüştürme ve üçüncü taraf şirketlerin1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.