KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung Galaxy Note 10 serisine elveda

Samsung Galaxy Note 10 Kullanicilari Dikkat168534 0 Günümüzde akıllı telefon üreticileri eserlerine 5 yıla kadar güncelleme takviyesi kelamı veriyor lakin bundan yıllar evvel bu mühlet daha azdı. 2 yahut 3 yıllık güncelleme takviyesi olan telefonların yavaş yavaş ömrü tamamlanmaya başladı.

Samsung Galaxy Note 10 veda sahnesinde

Gerek firmaların kâfi kaynak ayırmak istememesi gerekse eskiyen donanımlar nedeniyle telefonlara muhakkak bir mühlet sonra güncelleme takviyesini kestiğini görüyoruz. Samsung Galaxy Note 10 serisi de buna dahil oldu.

2019 yılında piyasaya çıkan Samsung Galaxy Note 10 ve Samsung Galaxy Note 10 Plus modelleri Android 9 ile gelmişti. 3 yıl güncelleme ve 4 yıl güvenlik güncellemesi garantisi olan aygıtların ömrü tamamlandı.

Bu haftadan itibaren Samsung Galaxy Note 10 serisi hiçbir güncelleme almayacak. Bu da yeni güvenlik risklerine karşı savunmasız olacağı manasına geliyor. Tekrar de bu seri uzun bir müddet daha kullanıcıyı yönetim edebilecek donanıma sahip. Yalnızca Samsung Galaxy Note 10 Lite modeli 2020 yılında çıktığı için hala güvenlik güncellemesi alıyor.

İçerik
SpaceX ile fırlatılacak Türksat 6A için tarih belli oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türksat’ın yerli imkanlarla geliştirdiği Türkiye’nin birinci haberleşme uydusu Türksat1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
6 Şubat depreminin meydana geldiği Anadolu fayı, 5 milyon yıl önce oluştu

6 Şubat 2023'te dokuz saat ortayla meydana gelen, merkez üsleri sırasıyla Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung, 5 yıllık güvenlik güncellemesi desteğinin süresini artırabilir

Samsung, şu anki aygıtları için dört yıllık sistem güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellmesi dayanağı1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.