KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung, AMD ile olan GPU ortaklığını sonlandırabilir

Samsung Amd Ile Olan Gpu Ortakligini Sonlandirabilir169434 0 Samsung ve AMD arasındaki işbirliği üç yıl evvel Samsung’un kendi Exynos yongalarına RDNA 2 mimarili grafik ünitelerini getirmek için AMD ile paydaşlık kurmasıyla başladı. 2022’nin başlarında tanıtılan Galaxy S22 serisindeki Exynos 2200, Samsung’un AMD’nin RDNA 2 mimarisiyle çalışan Xclipse GPU’ya sahip birinci akıllı telefon işlemcisiydi.

AMD ve Samsung paydaşlığı bitebilir

Nisan ayında iki şirket, daha fazla akıllı telefonda yüksek kaliteli grafikler sunmak için çalışmaya devam etmeyi planladıklarını duyurmuştu. Lakin yeni bir söylenti, Samsung’un AMD ile ortaklığını sona erdirmenin eşiğinde olabileceğini öne sürüyor. Söylentiye nazaran, Samsung’un System LSI grubu AMD’ye güvenmeye devam etmek yerine kendi bünyesinde taşınabilir GPU’lar geliştirmeyi düşünüyor. System LSI ünitesinin firmanın Exynos yongalarını üretmekten sorumlu kısmı olduğunu da belirtelim.

Sızıntı doğruysa, gelecekteki Exynos işlemcilerin AMD mimarisi yerine Samsung GPU’ya sahip olabileceği manasına geliyor. Lakin şimdilik, önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen Exynos 2400‘ün, iki kat grafik performansı sunan geliştirilmiş AMD tabanlı bir GPU kullanacağı söyleniyor. Lakin Samsung-AMD iştirakinin uzun vadeli görünümü şu an için belirsizliğini koruyor. Öte yandan sızıntılara nazaran Samsung, Asya, Afrika ve Avrupa’da Exynos 2400 işlemcisini kullanmayı planlarken, Galaxy S24 serisinin Kanada, Çin ve ABD varyantı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile gelecek.

İçerik
Starfield’dan tarihi başarı: 6 milyon oyuncuya ulaşıldı!

Ünlü geliştirici Bethesda Game Studios'un son RPG oyunu Starfield, yalnızca birkaç gün evvel resmi olarak piyasaya1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Google’a tarihinde görülebilecek en büyük DDoS saldırısı

Google, Cloudflare ve Amazon internet Servislerinin (AWS) olarak ortak çalışmaları ile kimliği meçhul kullanıcıların yararlandığı1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.