KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İsrail’in Hamas saldırısına geç tepki vermesinden Huawei sorumlu tutuluyor

Israil In Hamas Saldirisina Gec Tepki Vermesi Huawei Ye Baglandi169597 0 İsrail istihbaratının Hamas saldırısına geç reaksiyon vermesi Huawei ile ilişkilendiriliyor. Al Bawaba tarafından yayınlanan bir raporda Filistinli militanların Batılı istihbarat kurumlarının dinlemelerini engellemek için Huawei‘nin akıllı telefonlarını kullandıkları bildirildi.

DaiWW isimli X (Twitter) kullanıcısı şu açıklaması ile bahse dikkat çekti:

“Görünüşe bakılırsa Hamas başkanları Batılı istihbarat servislerinin dinlemelerini engellemek için Huawei’nin telefonlarını kullanmışlar. ABD’nin Huawei’den neden bu kadar nefret ettiğini artık anlayabiliyoruz. Hassas bilgilerinizin CIA’e sızdırılmasını istemiyorsanız Huawei telefon satın alın.”

Bu kullanıcının teorisi daha sonra eski El Kaide üyesi ve MI6 saklı istihbarat servisi casusu Aimen Dean tarafından da doğrulandı. Dean’in bilgilerine nazaran Hamas liderleri ve militanları Huawei tablet ve akıllı telefon kullanıyor.

ABD ambargosu kırılamaz bir sistemle mi sonuçlandı?

Dean, “İsrail’in güvenlik ve istihbarat servisleri, Hamas’ın İsrail’e karşı cesurca planladığı aksiyonlardan neden haberdar olamadı?” sorusuna yanıt olarak “Bu sorunun kısmi karşılığı: Huawei! halinde yazdı. Ayrıyeten son 30 ayı aşkın bir müddettir Hamas önderleri ve militanlarının Huawei’nin telefonlarını, tabletlerini ve dizüstü bilgisayarlarını kullandığını belirtti.

Israil In Hamas Saldirisina Gec Tepki Vermesi Huawei Ye Baglandi169597 1 Huawei telefonları kırmanın neden bu kadar güç olduğunu detaylı bir halde açıklayan Dean, Google ve öbür ABD teknoloji şirketlerinin Huawei’ye kendi işletim sistemlerini kullanma müsaadesini vermemesini hatırlattı. Bu yasağın da Huawei’yi hacklenmesi kolay olmayan kendi sistemini geliştirmeye zorladığını belirtti.
İçerik
YouTube Music, podcast dinleyicileri için yeni özelliğini sundu

YouTube Music, podcast yayınlarını otomatik olarak indirecek. Lakin, yayıncının sayfasına gidip yeni ayarlar dişli simgesine1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple’ın bahsetmediği iPhone 15 özelliği ortaya çıktı: Pil şarjını sınırlama!

Yeni iPhone 15 serisi, Lightning yerine USB-C temas noktasını kullanıyor. Bu, kullanıcıların tüm Apple aygıtlarını1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Sony Xperia 5 V tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Birdönem akıllı telefon bölümünde başarılı işlere imza atan, lakin 2023 yılı itibariyle rekabetin gerisinde kalan1

3 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.