KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İsrail’in Hamas saldırısına geç tepki vermesinden Huawei sorumlu tutuluyor

Israil In Hamas Saldirisina Gec Tepki Vermesi Huawei Ye Baglandi169597 0 İsrail istihbaratının Hamas saldırısına geç reaksiyon vermesi Huawei ile ilişkilendiriliyor. Al Bawaba tarafından yayınlanan bir raporda Filistinli militanların Batılı istihbarat kurumlarının dinlemelerini engellemek için Huawei‘nin akıllı telefonlarını kullandıkları bildirildi.

DaiWW isimli X (Twitter) kullanıcısı şu açıklaması ile bahse dikkat çekti:

“Görünüşe bakılırsa Hamas başkanları Batılı istihbarat servislerinin dinlemelerini engellemek için Huawei’nin telefonlarını kullanmışlar. ABD’nin Huawei’den neden bu kadar nefret ettiğini artık anlayabiliyoruz. Hassas bilgilerinizin CIA’e sızdırılmasını istemiyorsanız Huawei telefon satın alın.”

Bu kullanıcının teorisi daha sonra eski El Kaide üyesi ve MI6 saklı istihbarat servisi casusu Aimen Dean tarafından da doğrulandı. Dean’in bilgilerine nazaran Hamas liderleri ve militanları Huawei tablet ve akıllı telefon kullanıyor.

ABD ambargosu kırılamaz bir sistemle mi sonuçlandı?

Dean, “İsrail’in güvenlik ve istihbarat servisleri, Hamas’ın İsrail’e karşı cesurca planladığı aksiyonlardan neden haberdar olamadı?” sorusuna yanıt olarak “Bu sorunun kısmi karşılığı: Huawei! halinde yazdı. Ayrıyeten son 30 ayı aşkın bir müddettir Hamas önderleri ve militanlarının Huawei’nin telefonlarını, tabletlerini ve dizüstü bilgisayarlarını kullandığını belirtti.

Israil In Hamas Saldirisina Gec Tepki Vermesi Huawei Ye Baglandi169597 1 Huawei telefonları kırmanın neden bu kadar güç olduğunu detaylı bir halde açıklayan Dean, Google ve öbür ABD teknoloji şirketlerinin Huawei’ye kendi işletim sistemlerini kullanma müsaadesini vermemesini hatırlattı. Bu yasağın da Huawei’yi hacklenmesi kolay olmayan kendi sistemini geliştirmeye zorladığını belirtti.
İçerik
Bilim insanlarına göre insanlık, nüfus çöküşüyle yok oluşun eşiğine gelmişti

Bilim beşerlerine nazaran, insanın birinci ataları 800.000 ila 900.000 yıl evvel ciddi bir evrimsel darboğazda1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Facebook ve Instagram gönderileriniz yapay zeka için kullanıldı!

Meta geçtiğimiz günlerde Facebook, Instagram ve WhatsAppiçin bir dizi yapay zeka özelliği duyurdu. Meta’nın platformları1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndan ‘blockchain’ hamlesi

Londra Menkul Değerler Borsası Kümesi (LSE Group), blockchain dayanaklı bir alım satım platformu oluşturmayı planlıyor.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.