KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sahte hesaplara son! X’te kimlik tabanlı doğrulama dönemi başladı

X Te Kimlik Tabanli Dogrulama Donemi Basladi168824 0

Bir müddettir eski ismi Twitter olan X’e kimlik kartı tabanlı hesap doğrulama özelliğinin geleceği söyleniyordu. Artık ise beklenen devlet kimliği tabanlı doğrulama seçeneği X için başlatılmış durumda. Kimlik tabanlı doğrulama ile platform, kimliğe bürünmeyi önlemek ve “öncelikli destek” üzere avantajlar sunmak istiyor. İşte ayrıntılar:

X’te kimlik tabanlı doğrulama dönemi

X, kimlik doğrulama tahlilleri için İsrail merkezli Au10tix ile paydaşlık kuruyor. Kimlik doğrulama için açılan pencerede Au10tix‘in bu dataları 30 güne kadar saklayabileceği belirtiliyor. X’in doğrulama için dayanak sayfası, kimlik doğrulamanın “çok sayıda ülkede” mevcut olmasına karşın, Avrupa Birliği (AB), Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ve Birleşik Krallık’ta mevcut olmadığının altını çiziyor. Bu, büyük olasılıkla bölgedeki katı bilgi muhafaza maddelerinden kaynaklanıyor.

X Te Kimlik Tabanli Dogrulama Donemi Basladi168824 1 Platform ayrıyeten “X,şu anda taklitçiliği önlemek için hesap kimlik doğrulamasına odaklanmaktadır. Ayrıyeten, platformun bütünlüğünü ve sağlıklı sohbetleri korumak gayesiyle kullanıcıların yaşa uygun içeriklere erişimini sağlamak, spam ve makûs niyetli hesaplara karşı müdafaa sağlamak üzere ek tedbirleri araştırabilir.” tabirlerini kullanıyor.

Avantajı ne?

Kimlik ile doğrulama yapan kullanıcıların mavi onay rozetine tıklandığında hesabın devlet kimliğiyle doğrulandığını belirten bir not görülecek. Kimlik onaylı hesaplar tıpkı vakitte X takviyesi için bir öncelik kazanacak ve doğrulama süreçleri hızlanacak. Ek olarak onay rozetleri kaybolmadan hesap isimleri sık sık değiştirilebilecek. Bunlar dışında gelecekteki özelliklerde öncelik üzere avantajlardan bahsediliyor. Genel olarak bakıldığında kıymetli bir yarar kelam konusu değil.

Şirket şu anda sırf fiyatlı kullanıcılar için kimlik tabanlı doğrulama sunuyor. İronik bir formda, X taklit ve spam’i azaltmaktan bahsediyor ancak tüm kullanıcılara doğrulama araçları sunmuyor. Yani, hesabınızın gerçek ve size ilişkin olduğunu belirtmek için Türkiye’de aylık 150 TL, ABD’de 8 dolar ödemek gerekiyor.

İçerik
Windows Klavye Kısayolları

İnsanların büyük bir bölümü tarafından tercih edilen bir işletim sistemi olan Windows Klavye Kısayolları farkındalığıyla,1

1 dk. 12 Okundu
İçerik
Epic Games bu hafta iki oyun hediye ediyor! 470 TL değerinde

Epic Games Store, Steam ile rekabet edebilmek ismine başlattığı fiyatsız oyun fırsatlarına devam ediyor. Öyle ki 121

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Apple Watch Ultra 2 parçalarına ayrıldı: Ne gibi değişiklikler var?

Apple'ın Eylül ayında düzenlediği aktifliğin yıldızları ortasında Apple Watch Ultra 2 de vardı. Akıllı saat1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.