KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Facebook, ‘Haberler’ sekmesini Avrupa’da kalkıyor

Facebook Haberler Sekmesini Avrupa Da Kalkiyor168484 0 Meta, İngiltere, Fransa ve Almanya’da Facebook’un yer imleri kısmındaki Haberler sekmesini “kullanımdan kaldırmayı” planladığını duyurdu. Bu özellik kullanıcılar tarafından da çok fazla kullanılan yahut beğenilen bir özellik değildir. Meta’ya nazaran değişikliklerin aralık ayının başlarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberler sekmesi Facebook’tan kaldırılıyor

Şirket bugün yaptığı basın açıklamasında “Şirket olarak vaktimizi ve kaynaklarımızı, kısa görüntü da dahil olmak üzere, insanların bize platformda daha fazla görmek istediklerini söyledikleri şeylere odaklamak zorundayız” dedi.

Bu değişiklik birebir vakitte Facebook’un haberleri platformunda daha düşük bir öncelik haline getirmek için attığı son adım. Birebir vakitte yapılan açıklamada söylenen “kısa video” tarafı da TikTok’laşmaya gerçek atılan bir diğer adım manasına geliyor. Ek olarak temmuz ayının başlarında Meta, ABD’li yayıncılara içeriklerini Facebook’un Haberler sekmesine koymaları için ödeme yapmayı bırakacağını duyurmuştu. Şirket geçen yıl da mühendislik ve eser gruplarının Haberler sekmesi yerine içerik oluşturuculardan gelen görüntü içeriklerine daha fazla odaklanacağını söylemişti.

ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Avustralya’da etkin olan Haberler, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların Facebook akışlarında gördüklerinin yüzde 3’ünden daha azını oluşturuyor. Kullanıcılar akışlarında haber makalelerinin irtibatlarını görmeye devam edebilecekler ve Avrupa’daki haber yayıncıları Aralık ayında yürürlüğe girecek değişikliklerden sonra da hesaplarına ve sayfalarına erişebilecekler. Meta ayrıyeten haber kuruluşlarını kısa biçimli görüntülere yönelmeye teşvik ediyor üzere görünüyor. Meta’nın ayrıyeten Avrupa’da reklamsız fiyatlı abonelikleri de araştırdığı bildiriliyor.

İçerik
Google, şimdiden iPhone 15 ile dalga geçmeye başladı

Google, Apple ile dalga geçmekten vazgeçmiyor. #BestPhonesForever serisine eklenen yeni görüntüde iPhone ile Pixel telefon1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Haftaya A101 marketlerde Toshiba QLED akıllı televizyon ve Tecno Spark Go 2023 var

Haftaya A101 perakende market zincirinde akıllı televizyonlardan akıllı telefonlara, tanklı yazıcılardan akıllı banyo baskülüne ve1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Domain Analizi Nasıl Yapılır?

Domain Analizi Nasıl Yapılır? Alan adı diğer bir adıyla domain web sitelerine ait olan isimleri1

2 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.