KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Facebook, ‘Haberler’ sekmesini Avrupa’da kalkıyor

Facebook Haberler Sekmesini Avrupa Da Kalkiyor168484 0 Meta, İngiltere, Fransa ve Almanya’da Facebook’un yer imleri kısmındaki Haberler sekmesini “kullanımdan kaldırmayı” planladığını duyurdu. Bu özellik kullanıcılar tarafından da çok fazla kullanılan yahut beğenilen bir özellik değildir. Meta’ya nazaran değişikliklerin aralık ayının başlarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberler sekmesi Facebook’tan kaldırılıyor

Şirket bugün yaptığı basın açıklamasında “Şirket olarak vaktimizi ve kaynaklarımızı, kısa görüntü da dahil olmak üzere, insanların bize platformda daha fazla görmek istediklerini söyledikleri şeylere odaklamak zorundayız” dedi.

Bu değişiklik birebir vakitte Facebook’un haberleri platformunda daha düşük bir öncelik haline getirmek için attığı son adım. Birebir vakitte yapılan açıklamada söylenen “kısa video” tarafı da TikTok’laşmaya gerçek atılan bir diğer adım manasına geliyor. Ek olarak temmuz ayının başlarında Meta, ABD’li yayıncılara içeriklerini Facebook’un Haberler sekmesine koymaları için ödeme yapmayı bırakacağını duyurmuştu. Şirket geçen yıl da mühendislik ve eser gruplarının Haberler sekmesi yerine içerik oluşturuculardan gelen görüntü içeriklerine daha fazla odaklanacağını söylemişti.

ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Avustralya’da etkin olan Haberler, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların Facebook akışlarında gördüklerinin yüzde 3’ünden daha azını oluşturuyor. Kullanıcılar akışlarında haber makalelerinin irtibatlarını görmeye devam edebilecekler ve Avrupa’daki haber yayıncıları Aralık ayında yürürlüğe girecek değişikliklerden sonra da hesaplarına ve sayfalarına erişebilecekler. Meta ayrıyeten haber kuruluşlarını kısa biçimli görüntülere yönelmeye teşvik ediyor üzere görünüyor. Meta’nın ayrıyeten Avrupa’da reklamsız fiyatlı abonelikleri de araştırdığı bildiriliyor.

İçerik
Google Chrome’da sekmeleri yapay zeka organize edecek

Google, Chrome tarayıcı için sekmeleri organize et özelliğini test ediyor. Bu özellik, yapay zeka dayanağıyla1

1 dk. 9 Okundu
İçerik
Nvidia’nın yapay zeka GPU kıtlığı 2025’e kadar sürebilir

Yapay zekanın patlamasıyla birlikte neredeyse tüm şirketler yapay zeka donanımlarını satın alarak sistemlerini güçlendirmek yahut1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 Pro’nun render görüntüleri paylaşıldı: İşte tasarımı

Akıllı telefon pazarının savlı oyuncularından Xiaomi, Xiaomi 14, 14 Pro ve 14 Ultra modellerinden oluşacak Xiaomi1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.