KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesi, kadın erkek herkesin yaşayabileceği bir durumdur. Dökülme ile beraber saçta seyrekleşme kişilerin oldukça şikâyet ettikleri bir durumdur. Hem kadın hem erkelerde görülen bu problemin otaya çıkmasında bir sürü etken rol oynayabilir. Saç dökülmesi yaşayan insanların sıklıkla saç dökülmesine ne iyi gelir sorusunu sormaları bu durumun, kişilerde psikolojik olarak sıkıntı yarattığının göstergesidir. Bunun yanı sıra stres kaynaklı saç dökülmesi çok sık rastlanan bir durumdur. Bu nedenle saçın dökülmesinin durdurulamaması kişilerde psikolojik sıkıntılar yaratacağı için daha fazla stresin yaşanmasına neden olacaktır. Bu durum bir kısır döngü haline gelmeden önce yaşadığınız saç dökülmesi problemini gidermeniz gerekmektedir.

Saç dökülmesine iyi gelecek birçok besin vardır. Bu besinlerin alınması saç dökülmesini daha aza indirecektir. Saç dökülmesi için protein, mineral ve demir bakımından zengin besinlerin tüketilmesi oldukça önemlidir. Yeşil yapraklı bitkilerden pazı, ıspanak, roka, c vitamini içeren besinlerden portakal, greyfurt, çilek, karpuz ve balık başta olmak üzere diğer deniz ürünleri tüketilmelidir. Bunların yanı sıra fasulye, havuç, yoğurt, sarımsak, soğan ve protein miktarı bakımından zengin olan tavuk ve hindi gibi besin ürünleri de tüketilebilir.

Kısa sürede saçlarım nasıl uzar?

Kadınlar uzun saçı oldukça sever.  Özel günlerin yaklaşmasıyla beraber kadınlarda saç uzatma telaşı başlar. Saçların uzama hızı kişilerin yaşam tarzına, tükettiği besin maddeleri gibi birden çok sebebe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Saçlarınızı doğal yollardan hızlıca uzatmanın birkaç yolu bulunmaktadır. İşte bu yollardan bazıları: saç uzatma konusunda eskiden beri bulunan bir yöntem olan soğan suyunu saç köklerine uygulamaktır. Soğan suyunun saç derinize dikkatlice sürdükten sonra on beş dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Soğanın eskilerden beri saç uzatmada bu kadar kullanılmasının sebebi ise kolajen üretimini desteklemesidir.

Diğer en çok işe yarayan yöntem ise yumurta maskesidir. Yumurta maskesi saçların uzamasını sağlarken yeni saç oluşmasını da destekleyerek saçların gürleşmesini sağlar. Bu maskeyi, saçınızın uzunluğuna bağlı olarak 1 ya da 2 yumurta beyazına 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ekleyerek oluşturabilirsiniz. Bu ürünleri bir kap içerisinde hamur kıvamına gelecek şekilde karıştırın ve saçlarınızda 20 dakika boyunca bekletin. Maske saçınızda yeteri kadar kaldıktan sonra saçınızı soğuk suyla maskeden arındırın.

Diğer bir yöntem ise vitamin deposu olan patates ile yapılan maskenin saça uygulanmasıdır. Bu maskeyi haftada iki kez saç derinize masaj yolu ile uygulayın. Karışım için 3 patatesi rendeleyerek suyunu çıkartın. Bu suya 1 yumurtanın sarısını ve 1 yemek kaşığı balı ilave ederek güzel bir şekilde karıştırın. Saçınıza uyguladığınız bu maskeyi bir süre boyunca sürekli uygularsanız farkı kısa bir süre içerisinde gözlemleyeceksiniz.

Saç dökülmesin kesin çözüm

Saç, çok farklı nedenlerin oluşması ile dökülebilir. Örneğin demir eksikliği ve anemi saç dökülmesinin en büyük iki nedeni arasında gösterilmektedir. Bunların yanı sıra stres, genetik faktörler, protein eksikliği, tiroid bezinin yeterince çalışmayıp ve hormon üretememesi, B vitamini alımının eksik olmasıyla beraber A vitaminin yoğun bir şekilde alınması saç dökülmesini meydana getirir. Bu nedenlerden dolayı ortaya çıkan saç dökülmesini vereceğimiz karışım ile kesin bir şekilde çözümlendirebilirsiniz.

3 diş sarımsağı rendeleyerek suyunu çıkarın ve bu sarımsak suyuna yoğurt, bal ve Hint yağını ilave edin. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinize masaj yardımıyla uygulayın. Karışım saçınızda 30 dakika kaldıktan sonra saçınızı yıkayın.

 

İçerik
Çocuklarda En Sık Görülen Hastalıklar

Çocuklarda En Sık Görülen Hastalıklar - Bazı hastalıklar çocuklarda çok sık görülür. Hatta bu hastalıklara1

4 dk. 10 Okundu
İçerik
Moneygram Hangi Banka?

Para transferi hizmetleri denilince akla ilk gelen isim MoneyGram olmayabilir. Sektörde muazzam bir yere sahip1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Web Sitesi Nasıl Kurulur? Aşamaları Nelerdir?

Akıllı telefonlar ile bilgisayarlardan sürekli olarak girilen web tasarımların perde arkasında bir kurulum süreci bulunur.1

2 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.