KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Asgari Ücretli Birisi Ne Kadar Kredi Çekebilir?

İçindekiler

Asgari ücretle çalışıyor ve kredi kullanmak istiyorsanız durumun ne kadar zor olduğunu biliyor olmalısınız. Bildiğiniz üzere bankalar kredi verdikleri kişinin aylık gelirini baz alarak kredi verir. Yani aylık geliri 5 bin lira olan birisi 1 milyon lira kredi çekemez. Çekeceği kredinin miktarı ile geliri doğru orantılıdır.  Bankalar kişilere kredi verirken, kişilerin aylık gelirinin yarısını aşmayacak bir taksit limiti belirler. Yani 5 bin lira gelirli birisi aylık en fazla 2,500 TL taksit ödeyebilir.  Peki asgari ücretli birisi aylık en fazla kaç lira taksit ödeyebilir. Asgari Ücretli Birisi Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Aylık Gelirin Yarısı Kadar Taksit Ödeyebilirler

Asgari ücretli çalışanlar, aylık gelirlerinin yarısı kadar taksit ödeyebilirler. Bu da yaklaşık olarak aylık 1,010 TL’ye denk gelmektedir. Yuvarlama yapacak olursak, asgari ücretli birinin ödeyebileceği maksimum kredi taksidini 1,000 TL olarak bulabiliriz. Peki ihtiyaç konut vs kredi tiplerinde maksimum kredi limiti nedir? Asgari ücretli birisi ne kadar kredi çekebilir?

Asgari Ücretli Birisi Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Asgari ücretli çalışanların çekeceği ihtiyaç kredisinin limitini aylık takside bakarak bulmalıyız. Faiz oranları çekebileceğini kredi limitlerinde çok önemlidir. Bir banka ne kadar az faiz alıyorsa o kadar fazla kredi çekebilirsiniz. Bildiğiniz üzere İhtiyaç kredilerinde aylık faiz oranı ortalama %1 olup, maksimum vade 60 aydır yani 5 yıl. Bu aşamada alabileceğiniz maksimum kredi 38 bin TL olmaktadır.

Asgari Ücretli Birisi Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Konut kredilerinde vade süresi daha uzun olduğundan faizler de düşükse aylık geliriniz asgari ücrette olsa iyi bir miktar kredi çekebilirsiniz. Asgari ücretlilerin alabileceği maksimum konut kredisi limiti 71 bin TL’dir.

Asgari Ücretli Birisi Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilir?

Taşıt kredilerinde maksimum kredi limiti, ihtiyaç kredisinden çok az daha fazladır. Asgari ücretli bir çalışan 2020 liralık geliriyle 40 bin TL’ye kadar taşıt kredisi çekebilir. Devlet veya banka eliyle yapılan kampanyalarda bu sınır biraz daha aşılabilmektedir.

İçerik
Mevsim Salatası Nasıl Yapılır?

Mevsim Salatası Nasıl Yapılır? Mevsim salatası malzemelerine bakarsak şunları sıralayabiliriz;  1/2 adet göbek marul, 1/21

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir? - Bağışıklık sistemi korona virüsünün hayatımıza girmesiyle oldukça dikkat edilen bir1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik Fikirleri - Küçük bir sermaye ile girişim yapmak adına nasıl iş kurulabilir? Bu yazımızda1

3 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.