KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Pixel 9 işlemcisi Google Tensor G4 hakkında ilk bilgiler geldi

Pixel 9 Islemcisi Google Tensor G4 Hakkinda Ilk Bilgiler Geldi168947 0 Google, Pixel 8 serisini tanıtmaya hazırlanırken, Tensor G4 işlemci hakkında birinci bilgiler geldi. Google Tensor G4, Pixel 8’in Tensor G3 işlemcisine kıyasla büyük iyileştirmeler sunmayacak. İşte Pixel 9’un işlemcisi hakkında tüm bilinenler:

Google Tensor G4 işlemci bilinen özellikleri

Google Tensor G4 işlemci, yeni duyurulan Cortex-X4, Cortex-A720 ve Cortex-A520 CPU çekirdekleri içerecek. Çekirdek sayısı şimdi muhakkak değil. İşlemci, Exynos 2400 ile tıpkı üretim sürecinden (Samsung 4LPP+) geçecek. Yani 4nm bir işlemci olacak.

Pixel 8 işlemcisinin 1 adet Cortex-X3 çekirdek, 4 adet Cortex-A715 çekirdek, 4 adet küçük Cortex-A510 çekirdekten oluşacağı söyleniyor. Pixel 9 serisi ve Tensor G4 muhtemelen Arm’ın en yeni CPU çekirdekleri çıktıktan sonra piyasaya sürülecek. Google’ın 2024 Tensor işlemcisi için ikinci jenerasyon Samsung 4nm dizaynını kullanması da değişik. Tensor G3’ün Samsung tarafından 4nm süreçle üretildiği kestirim ediliyor lakin birincil kuşak tasarım mı yoksa ikinci kuşak tasarım mı kullanıldı muhakkak değil.

Tensor G4’ün Arm tarafından Haziran 2022’de piyasaya sürülen Immortalis-G715 GPU’yu kullanacağı söyleniyor. ARM, bu yeni GPU’nun uygulamalarda %15 daha güzel performans sağladığını tez ediyor. Öne çıkan bir başka kıymetli özellik ise ışın izleme için donanım hızlandırma.

Google Pixel 8 ne vakit çıkacak?

Tensor G3 işlemciden güç alan Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, 4 Ekim’de tanıtılacak. Birebir aktiflikte Pixel Watch 2 ile birlikte Pixel Buds Pro’nun yeni rengi de tanıtılacak.

İçerik
Google Haritalar, yeni renklere sahip bir görünüm test ediyor

Google Haritalar uygulamasının art plan harita katmanında yeni renkler test ettiği ortaya çıktı. Apple Maps'in1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk arazi aracıyla tanışın

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'ndeki (EUT) öğrenci grubu, büsbütün güneş gücüyle çalışan araçlarının bir öbür versiyonunu daha1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
THY’deki güvenlik açığı Airbus’ın hassas bilgilerinin çalınmasına neden oldu

Siber akınlar ve bilgi hırsızlığı her geçen gün daha da kompleks hale geliyor. Artık siber1

3 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.