KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yıllardır beklenen Paint özelliği nihayet Windows’a geldi

Yillardir Beklenen Paint Ozelligi Nihayet Windows A Geldi168579 0 Microsoft, son birkaç güncellemede Paint için ham ömür kalitesi hem de özellik seviyesinde iyileştirmeler sağladı. Artık ise yazılım devi, Paint’te yeni bir arka plan kaldırma aracını test ediyor. Bu özellik şu anda Canary ve Dev Channel‘lardaki Windows Insider’lara (sürüm 11.2306.30.0) sunuluyor. Bu özellik sayesinde tek bir tıklama ile fotoğrafın art planı kaldırılabilecek.

Paint’e art plan kaldırma özelliği geliyor

Eğer halihazırda bir Windows test kullanıcısıysanız aracı kullanmak için rastgele bir resmi Paint ile açabilir ve akabinde Paint’in araç çubuğunun sol tarafındaki art plan kaldırma düğmesine basarak art plan kaldırma sürecini yapabilirsiniz.

Arka plan kaldırma süreci külliyen otomatik ve tek tık ile gerçekleşiyor. Hasebiyle Paint, görseldeki ana nesneyi otomatik olarak algılayarak art planı kaldırma sürecini uyguluyor. Toplumsal medyada da gördüğüm kadarıyla bu süreç hayli güzel çalışıyor. Bununla birlikte Microsoft, art planın kaldırmak istediğiniz kısmını manuel olarak da seçebileceğinizi belirtiyor.

Paint’e art plan kaldırma özelliğinin eklenmesi uygulamayı hiç elbet daha da kullanışlı hale getirecek. Paint’i kırpma, tekrar boyutlandırma ve açıklama ekleme üzere süratli fotoğraf düzenlemeleri için sık sık kullansam da, art planı benim yerime kaldırmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorum ve bunların kimilerini kullanmak hem o kadar kolay değil hem de pratik değil.

Paint’in geleceği

Ek olarak Microsoft’un Paint ile işi şimdi bitmedi. Microsoft’un Paint içinde bir metinden manzaraya görsel oluşturucuyu da test ettiği bildiriliyor. Bildiğiniz üzere Bing Sohbet aracılığıyla Microsoft, yapay zeka sayesinde istediğiniz görseli oluşturabiliyor. Muhtemelen bu tip bir ekleme yapılacak ki bu da çok büyük bir özellik olur.

İçerik
Tecno Phantom V Flip’in lansman tarihi belli oldu

Tecno, geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen MWC 2023'te yatay olarak katlanabilen cihazı Phantom V Fold'u piyasaya sürmüştü. Şimdilerde ise1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Ütü tavsiyesi için en iyi buharlı ütü modelleri (2023)

Çamaşır kurutma makinesi ütülü üzere çıkarsa da giysiler bir ütü ile ütülenmiş üzere durmuyor. Kırışıklıkları1

14 dk. 2 Okundu
İçerik
Dünyada ilk: Türk SİHA’ları hava hedeflerini GÖKDOĞAN ve BOZDOĞAN ile vuracak

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK SAGE), Bayraktar TB2 ve AKINCI üzere insansız1

3 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.