KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yıllardır beklenen Paint özelliği nihayet Windows’a geldi

Yillardir Beklenen Paint Ozelligi Nihayet Windows A Geldi168579 0 Microsoft, son birkaç güncellemede Paint için ham ömür kalitesi hem de özellik seviyesinde iyileştirmeler sağladı. Artık ise yazılım devi, Paint’te yeni bir arka plan kaldırma aracını test ediyor. Bu özellik şu anda Canary ve Dev Channel‘lardaki Windows Insider’lara (sürüm 11.2306.30.0) sunuluyor. Bu özellik sayesinde tek bir tıklama ile fotoğrafın art planı kaldırılabilecek.

Paint’e art plan kaldırma özelliği geliyor

Eğer halihazırda bir Windows test kullanıcısıysanız aracı kullanmak için rastgele bir resmi Paint ile açabilir ve akabinde Paint’in araç çubuğunun sol tarafındaki art plan kaldırma düğmesine basarak art plan kaldırma sürecini yapabilirsiniz.

Arka plan kaldırma süreci külliyen otomatik ve tek tık ile gerçekleşiyor. Hasebiyle Paint, görseldeki ana nesneyi otomatik olarak algılayarak art planı kaldırma sürecini uyguluyor. Toplumsal medyada da gördüğüm kadarıyla bu süreç hayli güzel çalışıyor. Bununla birlikte Microsoft, art planın kaldırmak istediğiniz kısmını manuel olarak da seçebileceğinizi belirtiyor.

Paint’e art plan kaldırma özelliğinin eklenmesi uygulamayı hiç elbet daha da kullanışlı hale getirecek. Paint’i kırpma, tekrar boyutlandırma ve açıklama ekleme üzere süratli fotoğraf düzenlemeleri için sık sık kullansam da, art planı benim yerime kaldırmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorum ve bunların kimilerini kullanmak hem o kadar kolay değil hem de pratik değil.

Paint’in geleceği

Ek olarak Microsoft’un Paint ile işi şimdi bitmedi. Microsoft’un Paint içinde bir metinden manzaraya görsel oluşturucuyu da test ettiği bildiriliyor. Bildiğiniz üzere Bing Sohbet aracılığıyla Microsoft, yapay zeka sayesinde istediğiniz görseli oluşturabiliyor. Muhtemelen bu tip bir ekleme yapılacak ki bu da çok büyük bir özellik olur.

İçerik
Ev işlerini yapacak robotlar ne zaman gelecek? Uzmanlara göre uzakta değiller

Cumartesileri televizyonda yayınlanan Jetgiller çizgi sinemasını yakalamışsanız oradaki Rosie isimli robotu muhtemelen hatırlıyorsunuzdur. Rosie, ailenin1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Uzun ve tarihi yolculuk: Asteroit Bennu’dan alınan örnekler Dünya’ya getirildi!

NASA'nın uzayın derinliklerindeki bir asteroitten aldığı birinci örnekler, bilim dünyası için tarihi bir unsur imza1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
X için marka ihlal davası açıldı

Twitter platformunu satın aldıktan sonra apar topar ismini X olarak değiştiren ve yeni bir tanımlama1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.