KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro Max’in sevilen özelliği iPhone 16 Pro’ya geliyor

Iphone 15 Pro Max In Sevilen Ozelligi Iphone 16 Pro Ya Geliyor169536 0 Apple tarafından 12 Eylül tarihinde görücüye çıkan iPhone 15 serisi bildiğiniz üzere hala gündemde. Lakin şimdiden 2024’te tanıtılacak iPhone 16 ve 16 Pro modelleri hakkında bilgiler duymaya başladık. O denli ki son savlar, iPhone 15 Pro Max’te yer verilen bir özelliğin iPhone 16 Pro’da kullanılacağını gösteriyor. Her iki telefon, emsal kamera donanımı ile karşımıza çıkabilir. İşte ayrıntılar…

iPhone 15 Pro Max’in sevilen özelliği iPhone 16 Pro’ya geliyor

Bilmeyenler için iPhone 15 serisi, çok çeşitli yenilikler ve değişikliklerle birlikte tanıtıldı. Bu noktada iPhone 15 Pro ve Pro Max, Apple A17 Pro işlemci ile gelirken, standart modeller iPhone 14 Pro’da karşımıza çıkan A16’dan güç alıyor. Ayrıyeten fark bu kadarla hudutlu değil. iPhone 15 Pro, geçen yıldan kalma sadece 3x özellikli optik yakınlaştırma lensi koruruken, sırf iPhone 15 Pro Max’te 5x tetraprizma lens bulunuyor. 

Bugünse tanınan Apple analisti Ming-Chi Kuo, gelecek jenerasyon iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinin kamera donanımı açısından tekdüzelik taşıyacağını bildirdi. Buna nazaran her iki telefon, birbirleri ile benzeri yeni tetraprim lens ile tanıtılacak. Ayrıyeten bu bilgiyi birinci kere duymuyoruz. Daha evvel Medium’daki blog yazısında Kuo, kamera kısmında planlanan yükseltmeler nedeniyleiPhone 16 Pro serisinin çok daha maliyetli olacağını söylemişti. 

Öte yandan iPhone 15 Pro Max’te kullanılan 5x telefoto lensi, kullanıcılar için en değerli belirleyici noktalardan biri pozisyonunda. Hasebiyle Apple’ın en azından iPhone 16 Pro Max özelinde yeni bir özellik getirdiğini görebiliriz. Fakat tüm bunlar için şimdi erken. Niketim Apple’ın ön görülen fiyat artışını müşterilere yansıtıp yansıtmayacağı da belirli değil. 

İçerik
Tasarımı ile büyüleyen Redmi Note 13 Pro+ gözler önüne çıktı

Xiaomi önümüzdeki günlerde Redmi Note 13 5G, Note 13 Pro 5G ve Note 13 Pro+1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Huawei FreeBuds Pro 3, kayıp kulaklık desteğiyle satışa sunulacak: İşte Türkiye fiyatı

Huawei, 27 Eylül'de düzenlediği aktiflikte yeni 18 karat altın akıllı saati Huawei Ultimate Design, Watch1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Youtuber Nasıl Olunur? 

Video izlemenin yanında kişiler arasında iletişim sağlamaya da yarayan Youtube 2005 yılında, had Hurley, Jawed1

5 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.