KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nokia markasının sahibi HMD Global, Avrupa’da 5G telefon üretmeye başladı

Nokia Markasinin Sahibi Hmd Avrupa Da Telefon Uretmeye Basladi169400 4 HMD Küresel, Avrupa topraklarında akıllı telefon üretmeye başladı. Hatta Finlandiyalı şirket, üretimini Avrupa’ya taşıyan ilk büyük küresel akıllı telefon üreticisi olduğunu argüman ediyor. Nokia markasının lisans haklarını elinde bulunduran firma, data güvenliğine kıymet veren müşterilere yönelik birinci 5G modelinin piyasaya sürülmesi ile bu gayesine ulaştı.

HMD Küresel CEO’su Jean-Francois Baril, Macaristan fabrikasında montajlanan birinci akıllı telefonun Nokia XR21 olduğunu duyurdu. Tecrübeli yönetici “İmzamız niteliğindeki sağlam 5G telefonumuz Nokia XR21’i Avrupa’da üretiyor olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Nokia Markasinin Sahibi Hmd Avrupa Da Telefon Uretmeye Basladi169400 1

“Verileri Finlandiya’daki sunucularda tutuyoruz”

HMD Küresel, Macaristan operasyonlarını başlatmadan evvel, Apple ve Samsung üzere büyük şirketler maliyetleri düşürmek için telefonlarını Asya ülkelerinde ürettiğinden Avrupa’da büyük ölçekli akıllı telefon üretimi yoktu. HMD CEO’su ayrıyeten Avrupa’da üretilen bu birinci modelin ek güvenlik talep eden kurumsal müşteriler için tasarlandığını söylüyor.

Nokia Markasinin Sahibi Hmd Avrupa Da Telefon Uretmeye Basladi169400 3 Jean-Francois Baril hususla ilgili olarak “Cihazlarımızı daha güvenli ve daha uzun ömürlü hale getiren güvenlik, teknoloji ve üretim süreçlerine yatırım yapmaya kendimizi adadık dedi. Baril ayrıyeten HMD Küresel’in 2019 yılından beri tüm akıllı telefonlarının tüketici ve kurumsal bilgilerini Avrupa’da depoladığına dikkat çekti.
İçerik
TCL TAB 10 Gen2 ve TCL TAB 10L Gen2 tabletler satışa çıkıyor

Tablet eser yelpazesini genişletmeye devam eden Çinli TCL markası Türkiye'de iki yeni model daha satışa1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Microsoft 365 Copilot’un çıkış tarihi açıklandı: Office uygulamalarında devrim

Yazılım devi, geçtiğimiz yıl Microsoft Office ismini bırakarak Microsoft 365 olarak tekrar markalanmaya gitmiş ve1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Honor X9b’nin reklam afişleri ortaya çıktı: İşte muhtemel tasarım

Honor, bu yılın başlarında X9a'yı piyasaya sürmüştü. Şirket, şimdilerde ise X9 serisinin yeni üyesi X9b'yi1

1 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.