KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nokia markasının sahibi HMD Global, Avrupa’da 5G telefon üretmeye başladı

Nokia Markasinin Sahibi Hmd Avrupa Da Telefon Uretmeye Basladi169400 4 HMD Küresel, Avrupa topraklarında akıllı telefon üretmeye başladı. Hatta Finlandiyalı şirket, üretimini Avrupa’ya taşıyan ilk büyük küresel akıllı telefon üreticisi olduğunu argüman ediyor. Nokia markasının lisans haklarını elinde bulunduran firma, data güvenliğine kıymet veren müşterilere yönelik birinci 5G modelinin piyasaya sürülmesi ile bu gayesine ulaştı.

HMD Küresel CEO’su Jean-Francois Baril, Macaristan fabrikasında montajlanan birinci akıllı telefonun Nokia XR21 olduğunu duyurdu. Tecrübeli yönetici “İmzamız niteliğindeki sağlam 5G telefonumuz Nokia XR21’i Avrupa’da üretiyor olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Nokia Markasinin Sahibi Hmd Avrupa Da Telefon Uretmeye Basladi169400 1

“Verileri Finlandiya’daki sunucularda tutuyoruz”

HMD Küresel, Macaristan operasyonlarını başlatmadan evvel, Apple ve Samsung üzere büyük şirketler maliyetleri düşürmek için telefonlarını Asya ülkelerinde ürettiğinden Avrupa’da büyük ölçekli akıllı telefon üretimi yoktu. HMD CEO’su ayrıyeten Avrupa’da üretilen bu birinci modelin ek güvenlik talep eden kurumsal müşteriler için tasarlandığını söylüyor.

Nokia Markasinin Sahibi Hmd Avrupa Da Telefon Uretmeye Basladi169400 3 Jean-Francois Baril hususla ilgili olarak “Cihazlarımızı daha güvenli ve daha uzun ömürlü hale getiren güvenlik, teknoloji ve üretim süreçlerine yatırım yapmaya kendimizi adadık dedi. Baril ayrıyeten HMD Küresel’in 2019 yılından beri tüm akıllı telefonlarının tüketici ve kurumsal bilgilerini Avrupa’da depoladığına dikkat çekti.
İçerik
iOS 17 güncellemesi ile birlikte 20’den fazla yeni zil sesi geliyor

Apple, iOS 17'de tüm zil sesleri ve metin tonlarını elden geçirerek telefon aramaları, iletiler, alarmlar1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 13T ve 13T Pro tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden Xiaomi, amiral gemisi modellerine bir yenisini daha ekliyor. Bugün1

5 dk. 4 Okundu
İçerik
Samsung’dan bir modele daha One UI 6.0 beta sürprizi

Bildiğiniz üzere Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi ile kullanıcılardan olumlu tenkitler almayı1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.