KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Noctua, 15. Nesil Intel işlemciler için ilk soğutucuları sergiledi

Noctua 15 Nesil Intel Cpu Lar Icin Ilk Sogutuculari Sergiledi168357 0 Intel’in yeni kuşak LGA 1851 soketli anakartları ve işlemcileri hala bir yıl uzakta olabilir fakat Noctua soğutucuları şimdiden onları destekliyor. Firmanın hem mevcut jenerasyonla hem de gelecek kuşak işlemcilerle uyumlu olduğunu belirttiği soğutucular Japonya’nın en büyük donanım mağazalarından biri olan Tsukumo PC mağazasında görüntülendi.

Noctua, LGA 1851 uyumlu soğutucuları sergiledi

Noctua 15 Nesil Intel Cpu Lar Icin Ilk Sogutuculari Sergiledi168357 1 Noctua’nın yeni NH-U12A gibi soğutucuları yeni kuşak Intel LGA 1851 soketini destekliyor. Japonya görüntülenen bu soğutucunun fiyat yaklaşık olarak 110 dolar seviyesinde. NH-U12A CPU soğutucusu, çift 120 mm fan konfigürasyonlarını destekleyen ve tüm çağdaş CPU soketleri ve platformlarıyla uyumlu olan standart kule tipi bir eser pozisyonunda. Soğutucu hem kahverengi hem de siyah (Chromax.black) renk seçenekleriyle geliyor ve NF-A12x25/NF-F12 fanlara sahip. Pakete bir tüp NH-T1 termal macun da dahil edilmiş.

Öte yandan Intel LGA 1851 soket soğutucularının bu kadar erken gelmesi sizi yanıltmasın. Ekseriyetle, soket nizamı ve boyutları, soğutucu üreticileriyle evvelce paylaşılıyor. Böylelikle firmalar soğutucularını teknik özelliklere nazaran tasarlama bahtı elde ediyor. Yeniden bu nedenden ötürü da şimdiye kadar LGA 1851 soketi hakkında birçok sızıntı gördük.

Intel’in yeni soketi 800 serisi anakartlar tarafından ve Arrow Lake-S masaüstü işlemcileri tarafından desteklenecek. Intel, planlarında bir değişiklik yapmazsa Arrow Lake serisi 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkacak.

İçerik
NASA beklenen UFO raporunu yayınladı: Uzaylılar dair kanıt yok

NASA'nın UFO (Tanımlanamayan Uçan Nesne) araştırma takımı uzun vakittir beklenen birinci raporunu kısa bir mühlet1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Konami yeni Contra’yı duyurdu: Operation Galuga

Nintendo Direct sunumunun bir kesimi olarak, yayıncı Konami ve oyun stüdyosu WayForward Technologies nişancı oyunu1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Assassin’s Creed Mirage için PC sistem gereksinimleri açıklandı!

Ubisoft tarafından yayınlanan ve geliştiriciliğini Ubisoft Bordeaux'un yaptığı Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim tarihinde oyunlarla buluşacak.1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.