KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Noctua, 15. Nesil Intel işlemciler için ilk soğutucuları sergiledi

Noctua 15 Nesil Intel Cpu Lar Icin Ilk Sogutuculari Sergiledi168357 0 Intel’in yeni kuşak LGA 1851 soketli anakartları ve işlemcileri hala bir yıl uzakta olabilir fakat Noctua soğutucuları şimdiden onları destekliyor. Firmanın hem mevcut jenerasyonla hem de gelecek kuşak işlemcilerle uyumlu olduğunu belirttiği soğutucular Japonya’nın en büyük donanım mağazalarından biri olan Tsukumo PC mağazasında görüntülendi.

Noctua, LGA 1851 uyumlu soğutucuları sergiledi

Noctua 15 Nesil Intel Cpu Lar Icin Ilk Sogutuculari Sergiledi168357 1 Noctua’nın yeni NH-U12A gibi soğutucuları yeni kuşak Intel LGA 1851 soketini destekliyor. Japonya görüntülenen bu soğutucunun fiyat yaklaşık olarak 110 dolar seviyesinde. NH-U12A CPU soğutucusu, çift 120 mm fan konfigürasyonlarını destekleyen ve tüm çağdaş CPU soketleri ve platformlarıyla uyumlu olan standart kule tipi bir eser pozisyonunda. Soğutucu hem kahverengi hem de siyah (Chromax.black) renk seçenekleriyle geliyor ve NF-A12x25/NF-F12 fanlara sahip. Pakete bir tüp NH-T1 termal macun da dahil edilmiş.

Öte yandan Intel LGA 1851 soket soğutucularının bu kadar erken gelmesi sizi yanıltmasın. Ekseriyetle, soket nizamı ve boyutları, soğutucu üreticileriyle evvelce paylaşılıyor. Böylelikle firmalar soğutucularını teknik özelliklere nazaran tasarlama bahtı elde ediyor. Yeniden bu nedenden ötürü da şimdiye kadar LGA 1851 soketi hakkında birçok sızıntı gördük.

Intel’in yeni soketi 800 serisi anakartlar tarafından ve Arrow Lake-S masaüstü işlemcileri tarafından desteklenecek. Intel, planlarında bir değişiklik yapmazsa Arrow Lake serisi 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkacak.

İçerik
Japonya, uzay ve Ay için tarihi görevini başlattı: İşte serüvenin detayları

Uzay hiç olmadığı kalabalık olmaya başladı. ABD, Hindistan, Çin, Avrupa ve Japonya adeta büyük bir1

5 dk. 3 Okundu
İçerik
Uygun fiyatlı Apple Vision Pro iptal edilmiş olabilir

Bildiğiniz üzere Apple'ın WWDC 2023'te tanıttığı karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro için bekleyiş sürüyor. Lakin tanıtıldığı günden1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Google, Microsoft Edge’de YouTube videolarının izlenmesini engellemeye başladı

Google'ın Youtube'da reklam engelleyicilere karşı başlattığı gayret Microsoft Edge tarayıcısına olumsuz yansıdı. Kullanıcılar platformda video1

1 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.