KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft’un Surface ve yapay zeka merkezli “özel” etkinliğinden beklenenler

Microsoft Un Surface Ve Yapay Zeka Merkezli Ozel Etkinligi168949 0 Microsoft, bu hafta düzenleyeceği özel bir aktiflik kapsamında üç yeni Surface cihazını ve Windows, Office, Bing ve daha fazlası için yapay zeka takviyeli özellikleri tanıtması bekleniyor. Öte yandan aktifliğin, Windows ve Surface lideri Panos Panay’ın sürpriz bir açıklamayla istifa etmesinden yalnızca birkaç gün sonra gerçekleşecek olması da dikkat cazip. Liderliğe geçen Yusuf Mehdi’yi muhtemelen aktiflikte çokça göreceğiz.

Microsoft’un basına açık özel aktifliği 21 Eylül Perşembe Türkiye saat ile 17:00’da başlayacak. Üstte belirttiğimiz üzere eski Windows ve Surface lideri Panos Panay sunum yapmayacak, lakin onun yerine tüketici pazarlama lideri Yusuf Mehdi’yi görmemiz beklenen. Microsoft SEO’su Satya Nadella da bir sunum yapacak. Bu ortada sunum canlı olarak yayınlanmayacak.

Yeni Surface cihazları

Microsoft Un Surface Ve Yapay Zeka Merkezli Ozel Etkinligi168949 1 Microsoft’un özel etkinliğinde üç yeni Surface aygıtı piyasaya süreceği söyleniyor. Intel’in 13. Jenerasyon işlemcileri, Nvidia’nın RTX 4060‘ı, microSD kart yuvası ve USB-A portu ile donatılmış Surface Laptop Studio 2 şimdiden sızdırıldı. Yeni Surface Laptop Studio 2, mevcut modelle tıpkı tasarımı koruyacak ve dizüstünden tablete dönüşebilecek. Aygıtın birebir vakitte 64 GB RAM ile geleceği de belirtiliyor. Ek olarak yeni Surface Laptop Studio 2’nin 3 Ekim’de sevk edilmeye başlanacağı belirtiliyor.
Microsoft Un Surface Ve Yapay Zeka Merkezli Ozel Etkinligi168949 2 Aktiflikte ayrıyeten Surface Go 4 ve Surface Laptop Go 3‘ün de duyurulması bekleniyor. Surface Go 4′ün manzaraları şimdi sızdırılmadı, fakat evvelki Surface Go 3 modeline emsal bir dizayna sahip olması bekleniyor. Intel N200 işlemci ile geleceği söylenen aygıttan farklı olarak Surface Laptop Go 3’ün görselleri internete sızdırıldı. Bu modelde selefine çok benziyor, fakat yeni modelin Intel’in 12. Kuşak CPU’larıyla birlikte Ekim ayı başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Windows

Microsoft Un Surface Ve Yapay Zeka Merkezli Ozel Etkinligi168949 3 Microsoft, özel aktifliği sırasında Windows için yapay zeka takviyeli daha fazla özelliği tanıtmaya başlayacak. Yazılım üreticisi, Windows 11 (23H2) için yapay zekalı bir “kişisel asistan” olan Windows Copilot‘u içeren bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu güncellemenin Windows 11’de bir dizi düzgünleştirme ile birlikte Eylül ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Windows Copilot ise geçtiğimiz aylarda aslında duyurulmuştu.
Microsoft Un Surface Ve Yapay Zeka Merkezli Ozel Etkinligi168949 4 Paint’te test edilen art plan kaldırma, Ekran Alıntısı Aracı ve Fotoğraflar uygulamasının test sürümlerinin ekran imgelerinden metin kopyalama ve fotoğraflara art plan bulanıklığı ekleme üzere kullanışlı özelliklerle güncellenmesiyle birlikte Windows uygulamalarında da daha fazla yapay zeka dokunuşu görmemiz mümkün. Paint’in ayrıyeten metinden imaja yapay zeka dayanağı alacağı da söyleniyor.

Microsoft’un önümüzdeki yıl çıkması beklenen Windows 12’de yapay zeka dayanaklı özelliklerle ilgili planlarını açıklaması pek muhtemel görünmüyor, lakin yeni Surface ve Windows yapay zeka özelliklerinin birden fazla Microsoft’un Windows’taki yapay zeka odağı için taban hazırlayacak. Yapay zeka için Windows 11, gelecek yılki Windows 12’in bir basamak olacak üzere.

Office ve Bing

Microsoft Un Surface Ve Yapay Zeka Merkezli Ozel Etkinligi168949 5 Microsoft’un özel aktifliği yalnızca Surface ve Windows ile ilgili olmayacak. Microsoft’un Microsoft 365 ve Office uygulamalarına yönelik Office Copilot planları hakkında çok daha fazla şey duyurması bekleniyor. Office uygulamalarındaki Copilot, işletmelerin dokümanları anında özetlemesine, e-posta oluşturmasına ve Excel tahlilini hızlandırmasına imkan tanıyacak.

Microsoft ayrıyeten bu yılın başlarında Bing Chat Enterprise’ın bir önizlemesini sunmaya başladı; bu, esasen tüketicilere sunulan Bing Sohbet’in birebiri lakin ek ticari bilgi müdafaasına sahip. Bing Chat Enterprise’ın önizlemeden ne vakit çıkacağı da dahil olmak üzere hem Bing Sohbet tüketici hem de kurumsal sürümleri için birtakım ek özellikleri duyurulduğunu görebiliriz.

İçerik
Microsoft vs Google: Devlerin savaşı başladı! İşte detaylar

Microsoft CEO'su Satya Nadella, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Google'ın çevrimiçi aramalardaki hakimiyetinin devam etmesine müsaade1

7 dk. 1 Okundu
İçerik
Çinlilerin iPhone 15 kutusundaki gizli filigranların sahtesini yapması bir hafta sürdü

Apple eserleri büyük ilgi gördüğü için başta iPhone olmak üzere pek çok aygıtın sahtesi piyasaya1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Huawei: Kendi yongamızı kullanmak zorundayız

Bilhassa yapay zekâ ve yonga alanında büyümesi istenmeyen Çin büyük bir ambargo baskısı altına alındı.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.