KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Telefon SIM kartı okumuyor ne yapmalıyım? İşte SIM kart yok hatası çözümü

iPhone ve Android telefonlarda en sık karşılaşılan problemlerden birisi de “SIM kart yok” yanılgı iletisidir. Dışarıda bu sıkıntıyla karşılaştığınızda arama yapamaz, bildiri gönderemez ve hatta internete erişemezsiniz. Telefonu tekrar başlatmak da işe yaramayabilir. Pekala, sorunun tahlili nedir? Telefon SIM kartı okumuyor ise buradaki süratli tahlil yollarını deneyin.

Telefon SIM kartı okumuyor tahlili 📲

Telefon Sim Karti Okumuyor Sim Kart Yok Hatasi Cozumu169406 0 Telefon SIM kart okumuyor kusuru, Samsung, Xiaomi, Huawei, Redmi üzere çeşitli Android telefonlarla birlikte iPhone’larda yaşanabiliyor. Telefonda SIM kart takılı değil hatası Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, tüm operatörlerde karşılaşılabilen ortak meselelerden. İşte telefon SIM kartı okumuyor ise yapmanız gerekenler ⬇️

1️⃣ SIM kartın düzgün yerleştirildiğinden emin olun

İlk yapmanız gereken şey SIM kartın düzgün yerleşip yerleştirilmediğini denetim etmek. SIM kartınız yuvasına tam oturmadıysa telefonunuz algılamayabilir. SIM kartın yanlışsız halde yerleştirildiğinden emin olmak için telefonunuzun kullanım kılavuzuna bakabilir yahut SIM kartı farklı yere yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. SIM kartı yine takmadan evvel temizlemeyi (özellikle çip bölümünü) unutmayın. Arızalı SIM kart da bu meseleye neden olabileceğinden SIM kartınızı öteki bir telefona yerleştirerek düzgün çalışıp çalışmadığını denetim edin. Operatörünüzden yeni bir SIM kart talebinde de bulunabilirsiniz.

2️⃣ Uçak modunu açın ve kapatın

Telefonunuzu uçak moduna aldığınızda SIM kart devre dışı bırakılır ve tüm fonksiyonlar kapatılır. “SIM kart algılanmadı” iletisi, SIM kartınızın ağ kusurundan kaynaklanabiliyor olabilir. Telefona takıp bir mühlet sonra devre dışı bırakmak sorunu çözebilir. Android telefonda uçak modunu açmak için ekranın üst kısmıdan aşağı yanlışsız kaydırarak denetim merkezini açın ve uçak simgesine dokunun. iPhone’da yukarı/aşağı kaydırarak kontrol merkezini açın, akabinde uçak simgesine dokunun.

3️⃣ Ağ modunu otomatik olarak ayarlayın

Telefon SIM kartı görmüyor, veri hizmetinin devre dışı olduğu manasına gelse bile telefon mevcut rastgele bir şebekeye bağlanmayı deneyebilir. Şebeke modunu otomatik olarak ayarlarsanız, telefon sırf hücresel kontaklar için özel olarak tasarlanmış ağlara bağlanabilir. Android telefonlar ağ sağlayıcınızı elle yahut otomatik olarak seçmenize müsaade verir. Ağ operatörünü otomatik olarak seçmek için Ayarlar – WiFi ve Ağ – SIM ve Ağ – SIM Ayarları – Ağ Operatörleri – Otomatik Olarak Seç yolunu izleyin. Bu, Android telefonda SIM kart algılanmadı kusurunu çözecektir. iPhone’da Ayarlar – Hücresel – Ağ Seçimi yolunu izleyin ve seçili değilse Otomatik’i seçin.

4️⃣ Ağ ayarlarını sıfırlayın

SIM kart algılanmıyor probleminin nedenlerinden biri de ağ ayarlarının değiştirilmiş olmasıdır lakin hangi ayarın değiştirildiğini bulamayabilirsiniz. Ağ sıfırlamanın devreye girdiği yer burasıdır. Ağ ayarları değiştiyse sıfırlama süreci, ağ ayarlarınızı varsayılan kıymetlerine döndürerek sorunu çözer. Android telefonda Ayarlar – Sistem – Sıfırlama seçeneklerinden WiFi, taşınabilir ve Bluetooth’u sıfırla seçeneğini seçin. iPhone’da Ayarlar – Genel – iPhone’u Aktar yahut Sıfırla – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyin.

5️⃣ Telefonunuzu inançlı modda başlatın

Telefon SIM kartı okumuyor yanılgısının bir öbür nedeni; telefonunuzdaki makus maksatlı yazılım evrakları yahut uygulamalardır. Telefonunuzu inançlı moda alarak meseleye ziyanlı bir evrakın neden olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İnançlı modda telefonunuzda sırf sistem belgeleri ve uygulamalar çalışır. Bu moddayken yanılgı almaya devam ediyorsanız telefonunuza yakın vakitte indirdiğiniz tüm evrak yahut uygulamaları silmeniz gerekir. Android’de yine başlat seçenekleri görünene dek güç tuşuna basın ve isminden inançlı mod çıkana dek kapat yahut yine başlat seçeneklerine uzun basın. iPhone’da güç tuşuna basılı tutarak kapatın, açın ve Apple logosu görünene dek ses kapatma düğmesine basılı tutun.

6️⃣ Fabrika ayarlarına sıfırlayın

Fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınızdaki tüm içerikleri ve ayarları siler, özgün durumuna geri yükler ve tüm kullanıcı datalarını siler. Probleminizi öbür formüllerle çözemediyseniz bu en yeterli tahlildir. Bu süreç tüm bilgileri sildiğinden dikkatli ilerlemenizde yarar var.

SIM kart yok kusuru neden alınır 🤔

Telefon Sim Karti Okumuyor Sim Kart Yok Hatasi Cozumu169406 1 Cep telefonu SIM kartı neden görmez? SIM kart yok yanılgısı Samsung, Xiaomi ve öteki markaların Android telefonlarında ve iPhone’larda çeşitli nedenlerle alınabiliyor. SIM kartın kendisinde bir sorun olabilir. SIM kartı tepsiye hakikat halde yerleştirmemiş olabilirsiniz yahut kart kirli yahut hasarlı olabilir. Eski SIM kartınız yeni telefonunuzla uyumsuzsa da ilişki problemleri yaşayabilirsiniz. Telefonun yazılımında da sorun olabilir. Bir önbellek yanılgısı yahut ağ ayarlarında bir sorun olabilir.

SIM kart takılı servis yok kusuru nasıl düzelir ✅

Telefon Sim Karti Okumuyor Sim Kart Yok Hatasi Cozumu169406 2 Android telefonunuz yahut iPhone’da SIM kart takılı servis yok iletisini alıyorsanız bu, telefonunuzun operatörün sinyalini bulamadığı manasına gelir. Arama yapamaz yahut bildiri gönderemezsiniz. Pekala, SIM kart takılı hizmet yok kusuru nasıl düzelir?

iPhone servis yok yanılgısı tahlili ⬇️

 1. Uçak modunda olmadığınızdan emin olun.
 2. iPhone’u tekrar başlatın.
 3. iOS sürümünü güncelleyin.
 4. Ağ ayarlarını sıfırlayın.
 5. Operatör güncellemesi olup olmadığını denetim edin.
 6. Operatörünüzün müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçin.

Android telefon servis yok tahlili (Samsung, Xiaomi) ⬇️

 1. SIM kartı tekrar takın
 2. Uçak moduna alıp kapatın
 3. Telefonu yine başlatın
 4. Ağlar listesinden operatörünüzü elle seçin
 5. Telefonunuzun IMEI’sini denetim edin.
 6. Güvenlik modunu kullanın
 7. Telefonu fabrika ayarlarına döndürün

Telefon SIM kartı görüyor lakin şebeke yok sorununu da kısaca değinelim. Hat takılı lakin şebeke yok Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’da sıkça yaşanan meselelerden biri. Cep telefonunuzun SIM kartı algılayıp rastgele bir sinyal alamamasının birkaç mümkün nedeni vardır. Telefonunuz kapsama alanının zayıf olduğu yahut hiç olmadığı bir alandaysa, SIM kartınız telefonunuz ve ağınızla uyumlu değilse, SIM kartınız ziyan görmüş yahut devre dışı bırakılmışsa, APN ayarları ve ağ modu gerçek seçilmediyse bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Telefon SIM kartı okumuyor ya da görmüyor yanlışı hem Android telefonlar hem de iPhone’larda sıkça lisana getirilen ve tahlil yolları aranan yanılgılardan. SIM kart yok yanılgısıyla birlikte telefon SIM kart takılı fakat servis yok probleminin tahlilini burada bulabilirsiniz. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, hangi operatörü kullandığınız fark etmeksizin bu tahlil adımlarını uygulayabilirsiniz.

İçerik
Hepsiburada Premium ücreti zamlanıyor: İşte güncel fiyat

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret platformlarından Hepsiburada, Premium üyelik fiyatına yakın vakitte artırım yapacak.1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Redmi 13C’nin ilk görüntüleri ortaya çıktı: İşte tasarımı

Xiaomi geçen yıl Aralık ayında Çin'de uygun fiyatlı akıllı telefonu Redmi 12C'yi tanıtmıştı. Şirket artık1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Nokia markasının sahibi HMD Global, Avrupa’da 5G telefon üretmeye başladı

HMD Küresel, Avrupa topraklarında akıllı telefon üretmeye başladı. Hatta Finlandiyalı şirket, üretimini Avrupa'ya taşıyan ilk1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.