KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, yeni Windows özelliklerini sızdıranları Insider programından atıyor

Microsoft Tan Yeni Windows Ozelliklerini Sizdiranlara Yaptirim169830 0 Microsoft son periyotta kullanıcıların Windows işletim sistemine eklenecek yeni özellikleri test etmelerine fırsat veren Windows Insider programını geliştirmek için büyük bir uğraş sarfediyor. Lakin programdaki kimi iştirakçilerin, pozisyonlarından istifade ederek yeni özellikleri “ifşa etmesi” şirketin canın sıktı.

Geçtiğimiz günlerde tanınmış bir geliştirici ve Windows Insider MVP’si olan FireCube, programa iştirakinin Microsoft tarafından sonlandırıldığını duyurdu. Bunun nedeni FireCube’un daha evvel web sitesinde Windows Copilot özelliğini aktifleştirmek için ViveTool’un nasıl kullanılacağına dair bir makale yayınlamış olmasıydı.

Program üyeleri sıklıkla uyarılıyor

Programın bir öbür eski iştirakçisi olan Rafael Rivera ise MVP olduğu periyotta Microsoft çalışanlarının kendisiyle tertipli olarak bağlantıya geçerek yeni sistem özelliklerinin vaktinden evvel gösterilmesinden şikayet ettiklerini ve kapalılık muahedesinden bahsettiklerini söyledi.

Windows Insider MVP, yeni Windows özelliklerini önceden deneyimleme ve bunlar üzerinde görüş bildirme imkanı sağlamak için tasarlanmış bir program. Bu programın üyeleri, yeni özellikleri birinci öğrenen bireyler olma ve geliştirme sürecine yardımcı olmak için geri bildirim sağlama fırsatına sahip oluyor.

İçerik
Elon Musk, X’in yeni özelliğini canlı yayında test etti

Elon Musk, X’i her şeyi içeren bir toplumsal platform haline getirmeyi amaçlıyor. İmajlı ve sesli1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
MAC kullanıcıları daha çok yapay zeka kullanıyor

Yapay zekalar günümüzde giderek tanınan bir hale gelmeye başladı. Bilhassa ChatGPT, Midjourney üzere üretken yapay1

1 dk. 22 Okundu
İçerik
Musk canlı yayında açıkladı: X (Twitter), ücretli oluyor

Tesla, SpaceX ve X’in başındaki isim olan Elon Musk, toplumsal medya platformuyla ilgili almış oldukları1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.