KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xbox Mobile Store için tarih verildi: Yakında geliyor

Xbox Mobile Store Icin Tarih Verildi Yakinda Geliyor169811 0 Bildiğiniz gibi Microsoft’un bir süredir Xbox Mobile Store üzerinde çalıştığı söyleniyor. Hatta geçtiğimiz Mart ayında Xbox lideri Phil Spencer, masaüstü olduğu kadar taşınabilir dünyada da yer almak istediklerini ve bu bağlamda bir taşınabilir uygulama mağazası üzerinde çalıştıklarını lisana getirdi. Fakat bunun için Activision-Blizzard muahedesinin tamamlanması bekleniyordu ve 68,7 milyar dolarlık satın alım geçtiğimiz günlerde resmen onaylandı.

Xbox Mobile Store için tarih verildi

Bu noktada Iron Lords Podcast’inin son bölümüne konuk olarak katılan The Verge muharriri Tom Warren, yeni muahedede taşınabilir pazarın değerini vurguladı ve Xbox Mobile Store’un gelecek yıl için hedeflediğini lisana getirdi. Bu noktada yeni kurulacak mağazanın hangi üretimleri destekleyeceği yahut neler sunacağı hala bilinmiyor.

Ancak Warren, ”Apple’ın iPhone 15 Pro’da Resident Evil Village ve gibisi oyunlar sunduğunu gördük . Mobilin çok daha ilgi cazip hale gelebileceği ve sadece bulutun değil mahallî oyunların da yer alabileceği bir noktadayız.” dedi. Ayrıyeten kıdemli muharrir, taşınabilir oyun pazarının mutabakat sürecinde vurgu yapılan bulut rekabeti üzere ögelerin gölgesinde kaldığını düşünüyor.

Bilmeyenler için Activision Blizzard, Diablo Mobile, Call of Duty: Mobile ve Candy Crush Saga başta olmak üzere son derece popüler oyunlara sahip. Ek olarak Xbox Cloud Gaming’in varlığı da düşünüldüğünde, Microsoft’un bu rekabete güçlü bir giriş yaptığını görebiliriz. Lakin tüm ayrıntılar için önümüzdeki yıla kadar beklememiz gerekecek. 

İçerik
iOS 17.0.3 yayınlandı: iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunu çözüldü!

Apple, iPhone 15 Pro’ların çok ısınma sorunu kabul etmiş ve yaptığı açıklamada sorunun titanyum dizaynla1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
AYANEO Pocket Air mobil oyun için geliyor

Steam Deck ile birlikte başlayan taşınabilir el konsolu fırtınasında en değerli oyunculardan birisi haline gelen1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Spotify, ücretsiz kullanıcılara yeni kısıtlamalar getiriyor!

Spotify’ı fiyatsız kullananlar yakında müzik tekrarlama, geri sarma, istenilen şarkıyı açma, çalma listesi sıralamalarını özelleştirme1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.