KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xbox Mobile Store için tarih verildi: Yakında geliyor

Xbox Mobile Store Icin Tarih Verildi Yakinda Geliyor169811 0 Bildiğiniz gibi Microsoft’un bir süredir Xbox Mobile Store üzerinde çalıştığı söyleniyor. Hatta geçtiğimiz Mart ayında Xbox lideri Phil Spencer, masaüstü olduğu kadar taşınabilir dünyada da yer almak istediklerini ve bu bağlamda bir taşınabilir uygulama mağazası üzerinde çalıştıklarını lisana getirdi. Fakat bunun için Activision-Blizzard muahedesinin tamamlanması bekleniyordu ve 68,7 milyar dolarlık satın alım geçtiğimiz günlerde resmen onaylandı.

Xbox Mobile Store için tarih verildi

Bu noktada Iron Lords Podcast’inin son bölümüne konuk olarak katılan The Verge muharriri Tom Warren, yeni muahedede taşınabilir pazarın değerini vurguladı ve Xbox Mobile Store’un gelecek yıl için hedeflediğini lisana getirdi. Bu noktada yeni kurulacak mağazanın hangi üretimleri destekleyeceği yahut neler sunacağı hala bilinmiyor.

Ancak Warren, ”Apple’ın iPhone 15 Pro’da Resident Evil Village ve gibisi oyunlar sunduğunu gördük . Mobilin çok daha ilgi cazip hale gelebileceği ve sadece bulutun değil mahallî oyunların da yer alabileceği bir noktadayız.” dedi. Ayrıyeten kıdemli muharrir, taşınabilir oyun pazarının mutabakat sürecinde vurgu yapılan bulut rekabeti üzere ögelerin gölgesinde kaldığını düşünüyor.

Bilmeyenler için Activision Blizzard, Diablo Mobile, Call of Duty: Mobile ve Candy Crush Saga başta olmak üzere son derece popüler oyunlara sahip. Ek olarak Xbox Cloud Gaming’in varlığı da düşünüldüğünde, Microsoft’un bu rekabete güçlü bir giriş yaptığını görebiliriz. Lakin tüm ayrıntılar için önümüzdeki yıla kadar beklememiz gerekecek. 

İçerik
iPhone 15’lerin yeni sorunu: Hoparlörden cızırtı sesi çıkıyor!

iPhone 15’lerde yaşanan sıkıntıların gerisi arkası kesilmiyor. Telefonun çok ısınması dışında diğer şikayetler de kelam1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
iPhone 15’in tanıtılmasına saatler kala eski iPhone’lar için güncelleme yayınlandı: iOS 15.7.9

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için iOS 16.6.1 güncellemesini yayınladı. Artık, eski iPhone ve iPad1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Türkiye merkezli güneş enerjisi üreticisi Energate Solar, ABD’ye açılıyor

Kesimde yıllara dayanan deneyimi ve güçlü marka iştirakleri ile Türkiye’nin güneş gücü kesiminde kıymetli bir1

1 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.