KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, Windows 11’e hayat kurtaran Not Defteri özelliği getiriyor

Windows 11 E Hayat Kurtaran Not Defteri Ozelligi Geliyor168338 0 Microsoft, her hafta Windows 11 için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Yazılım devi, Windows Insider programındaki Dev ve Canary kanallarında test edilen son özelliklere daha düzgün bir Ekran Alıntısı Aracı ve Not Defteri için uzunca bir müddettir neden olmadığı sorgulanan otomatik kaydetme özelliğini ekliyor.

Not Defteri ve Ekran Alıntısı Aracı’na yeni özellikler geldi

Windows 11 E Hayat Kurtaran Not Defteri Ozelligi Geliyor168338 1 Son 40 yıldır Not Defteri’ni kapatmaya çalışan herkes değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğini soran bir irtibat kutusuyla karşılaşmıştı. Lakin yakında bu bağlantı kutusu tarihin tozlu raflarında yanlışsız seyahate çıkacak. Çünkü, Microsoft, Not Defteri’ne otomatik kaydetme özelliğini ekliyor. Artık yaptığınız değişiklikleri manuel olarak kaydetmek gerekmeyecek. Microsoft, Not Defteri için daha evvel de sekmeler ve karanlık mod özelliklerini getirmişti.

Not Defteri, daha evvel açık olan sekmelerin yanı sıra bu açık sekmelerdeki kaydedilmemiş içerik ve düzenlemeleri de otomatik olarak geri yükleyecek. Bunun yanında Microsoft, Windows’daki Ekran Alıntısı Aracı’nı daha yeterli bir ekran kayıt arayüzüyle kavuşturuyor. Ekran imgesi araç çubuğundan tıklamak yerine direkt ekran kaydına gitmek için yeni bir klavye kısayolu ve yeni bir varsayılan ses kaynağı seçeneği ekleniyor, böylelikle bilgisayar sesinin yanı sıra mikrofon girişini de eklemek mümkün olacak. Bu hayli kullanışlı olacak diyebiliriz.

İçerik
Hem iş istasyonu hem oyuncu bilgisayar: Khadas Mind

Bugün bir iş istasyonu yahut oyuncu bilgisayarı almak istediğinizde masa üstünüzde hatırı sayılır bir alanı1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
AB, kurallara uymaları için Apple, Google, Meta ve dahası için geri sayımı başlattı

Avrupa Komisyonu, katı yeni Dijital Piyasalar Yasası (DMA) kapsamında hangi teknoloji şirketlerinin ve hangi hizmetlerini1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Intel Core Ultra işlemcili dizüstü bilgisayarlar oldukça pahalı olacak

Intel dün Meteor Lake kod isimli 1. Kuşak Core Ultra ailesini resmen tanıttı. Core Ultra1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.