KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, Windows 11’e hayat kurtaran Not Defteri özelliği getiriyor

Windows 11 E Hayat Kurtaran Not Defteri Ozelligi Geliyor168338 0 Microsoft, her hafta Windows 11 için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Yazılım devi, Windows Insider programındaki Dev ve Canary kanallarında test edilen son özelliklere daha düzgün bir Ekran Alıntısı Aracı ve Not Defteri için uzunca bir müddettir neden olmadığı sorgulanan otomatik kaydetme özelliğini ekliyor.

Not Defteri ve Ekran Alıntısı Aracı’na yeni özellikler geldi

Windows 11 E Hayat Kurtaran Not Defteri Ozelligi Geliyor168338 1 Son 40 yıldır Not Defteri’ni kapatmaya çalışan herkes değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğini soran bir irtibat kutusuyla karşılaşmıştı. Lakin yakında bu bağlantı kutusu tarihin tozlu raflarında yanlışsız seyahate çıkacak. Çünkü, Microsoft, Not Defteri’ne otomatik kaydetme özelliğini ekliyor. Artık yaptığınız değişiklikleri manuel olarak kaydetmek gerekmeyecek. Microsoft, Not Defteri için daha evvel de sekmeler ve karanlık mod özelliklerini getirmişti.

Not Defteri, daha evvel açık olan sekmelerin yanı sıra bu açık sekmelerdeki kaydedilmemiş içerik ve düzenlemeleri de otomatik olarak geri yükleyecek. Bunun yanında Microsoft, Windows’daki Ekran Alıntısı Aracı’nı daha yeterli bir ekran kayıt arayüzüyle kavuşturuyor. Ekran imgesi araç çubuğundan tıklamak yerine direkt ekran kaydına gitmek için yeni bir klavye kısayolu ve yeni bir varsayılan ses kaynağı seçeneği ekleniyor, böylelikle bilgisayar sesinin yanı sıra mikrofon girişini de eklemek mümkün olacak. Bu hayli kullanışlı olacak diyebiliriz.

İçerik
HTC tutunmakta zorlanıyor: Firma, 2026 yılına kadar VR pazarından çıkabilir

Piyasa tahlil firması CCS Insight, 2024 ve sonrası için iddialarını derlediği raporunu paylaştı. Firma, Tayvanlı1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndan ‘blockchain’ hamlesi

Londra Menkul Değerler Borsası Kümesi (LSE Group), blockchain dayanaklı bir alım satım platformu oluşturmayı planlıyor.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Elon Musk’ın uydu interneti Starlink, Türkiye’ye geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, paylaşmış olduğu bir X (eski ismiyle1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.