KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro, 8 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip olacak

Iphone 15 Pro 8 Gb Ram Ve 1 Tb Depolama Alanina Sahip Olacak168702 0 Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro’nun depolama alanı ve RAM’i hakkında epeyce fazla argüman ortaya atıldı. Kimi kaynaklar RAM ölçüsünün değişmeyeceğinden kimileri ise daha fazla bellek ölçüsünden bahsetti. Birbiriyle çelişkili tezlerin ardından iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max depolama ve bellek ölçüsü netleşti.

iPhone 15 Pro ve Pro Max’te RAM artıyor

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere dört depolama yapılandırmasıyla geleceği belirtiliyor. Apple, depolama için farklı tedarikçilerden NAND yongalar alıyor. Bunlar ortasında SK Hynix, Western Dijital, Kioxia ve Samsung bulunuyor. Daha evvelki argümanlar ortasında 2 TB depolama alanı bulunuyordu. Lakin bu tez diğer kaynaklar tarafından doğrulanamadı. Ek olarak iPhone 15 Pro’nun 256GB depolama alanıyla başlayacağını öne sürülmüştü lakin bu da yanlış görünüyor. Münasebetiyle iPhone 14 Pro’nun depolama yapılandırması motamot devam edecek.

RAM konusunda iPhone 15 Pro, geçen yılın amiral gemisi aygıtlarında bulunan birebir RAM türü olan LPDDR5 DRAM kullanmayı devam edecek. Apple’ın iPhone 15 Pro testlerinde 6 GB ve 8 GB RAM olmak üzere iki konfigürasyonu test ettiği söyleniyor. Bu RAM’ler de Samsung, Micron ve SK Hynix tarafından sağlanıyor.

Apple’ın sonuncu seri üretim üniteleri için bu iki RAM konfigürasyonundan hangisini seçtiği şu anda aşikâr değil. Lakin birden fazla kaynak iPhone 15 Pro ve Pro Max’n 8 GB RAM ile geleceğini belirtiyor. RAM’in yanı sıra iPhone 15 Pro, TSMC’nin yeni 3nm üretim süreci kullanılarak üretilen yeni A17 Bionic yongasını kullanacak. A17’nin daha uygun grafik performansı sağlayan ek bir GPU çekirdeğine sahip olması bekleniyor. Buna ek olarak, performans çekirdekleri A16’daki 3,46 GHz’den 3,70 GHz’e yükseltilecek. iPhone 15 Pro için beklenen öbür iyileştirmeler ortasında büsbütün yeni titanyum çerçeve, USB-C ve iPhone 15 Pro Max’te periskop zoom lensi yer alıyor.

İçerik
Samsung 1 inç formatında sensörler hazırlıyor

Akıllı telefon kameralarında artık 1 inç tipindeki sensörler tanınan olmaya başladı. 1 inç boyutlarına yakın1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Minecraft kendi rekorunu egale etti

Dünyanın açık orta en çok satan görüntü oyunu olan Minecraft, 300 milyon barajını geçerek kendine1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Apple Watch deri kordon sevenler için üzücü gelişme: Apple, üretimi durduruyor!

Apple Wonderlust aktifliği yaklaştıkça iPhone 15 ve aksesuarlarıyla birlikte söylentiler artmaya başladı. Apple’ın iPhone’lar için1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.