KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Chromebook’ların yazılım desteğini 10 yıla çıkarıyor

Google Chromebook Larin Yazilim Destegini 10 Yila Cikariyor168835 0 İşletim sistemi olarak Linux tabanlı ChromeOS‘u çalıştıran Chromebook’lar için sevindiren haber geldi. Google bugün Chromebook’lar için 10 yıllık yazılım takviyesi sağlayacağını duyurdu. Google birebir vakitte aygıtları daha da sürdürülebilir hale getirme ve satın alma maliyetini daha da düşürme kelamı verdi.

Chromebook’lar için 10 yıllık destek

Google Chromebook Larin Yazilim Destegini 10 Yila Cikariyor168835 1 Google’ın yapacağını söylediği şeyler ortasında muhtemelen en enteresan olanı 10 yıllık yazılım desteği. Yapılan açıklamaya nazaran 2021’den sonra piyasaya sürülen her Chromebook, 10 yıl boyunca aylık fiyatsız güncellemeler alacak. Kullanıcılar ve BT yöneticileri otomatik güncellemeleri en son güncellemeyi aldıktan sonra 10 yıla kadar uzattıkları sürece 2021’den önce üretilen aygıtlar da genişletilmiş yazılım dayanağı bahtına sahip olacak. Lakin bu uzatmalar, tüm yeni özelliklerin eski Chromebook’larda çalışmasını sağlamayacak.

Google, Wi-Fi modemler, CPU’lar üzere tüm donanımlarla uyumluluk gerektirdiğinden, uzun yazılım dayanağını sağlamak için satıcı ortaklarıyla yakın bir biçimde çalıştığını söylüyor. Arama devi ayrıyeten kolay ve vaktinde tamirat sağlamak için de çalışıyor. Chromebook’lar eğitim dalında epeyce tanınan olduğundan, birçok okul bunları kullanıyor ve kurum içi tamirlere güveniyor. Önümüzdeki aylarda Google, aygıtların güç verimliliğini artırmayı amaçlayan güncellemeler de yayınlayacak. Ek olarak pil ömrünü koruyacak ve güç ağır süreçleri kapatacak özellikler de Chromebook’lara gelecek.

İçerik
Starlink Türkiye genel müdürü belli oldu

Elon Musk, Türkiye’deki faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. Tesla Model Y’nin ülkemizde önemli bir ilgi görmesi1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır? - Kablosuz internet ağları günümüzde oldukça büyük bir öneme1

3 dk. 32 Okundu
İçerik
Google Pixel telefonlara ilgi artıyor: İşte satış rakamları

Google Pixel, global akıllı telefon pazarında pozisyonunu giderek düzgünleştiriyor. Pixel 8 serisinin çıkışıyla birlikte güncellenen1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.