KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Chromebook’ların yazılım desteğini 10 yıla çıkarıyor

Google Chromebook Larin Yazilim Destegini 10 Yila Cikariyor168835 0 İşletim sistemi olarak Linux tabanlı ChromeOS‘u çalıştıran Chromebook’lar için sevindiren haber geldi. Google bugün Chromebook’lar için 10 yıllık yazılım takviyesi sağlayacağını duyurdu. Google birebir vakitte aygıtları daha da sürdürülebilir hale getirme ve satın alma maliyetini daha da düşürme kelamı verdi.

Chromebook’lar için 10 yıllık destek

Google Chromebook Larin Yazilim Destegini 10 Yila Cikariyor168835 1 Google’ın yapacağını söylediği şeyler ortasında muhtemelen en enteresan olanı 10 yıllık yazılım desteği. Yapılan açıklamaya nazaran 2021’den sonra piyasaya sürülen her Chromebook, 10 yıl boyunca aylık fiyatsız güncellemeler alacak. Kullanıcılar ve BT yöneticileri otomatik güncellemeleri en son güncellemeyi aldıktan sonra 10 yıla kadar uzattıkları sürece 2021’den önce üretilen aygıtlar da genişletilmiş yazılım dayanağı bahtına sahip olacak. Lakin bu uzatmalar, tüm yeni özelliklerin eski Chromebook’larda çalışmasını sağlamayacak.

Google, Wi-Fi modemler, CPU’lar üzere tüm donanımlarla uyumluluk gerektirdiğinden, uzun yazılım dayanağını sağlamak için satıcı ortaklarıyla yakın bir biçimde çalıştığını söylüyor. Arama devi ayrıyeten kolay ve vaktinde tamirat sağlamak için de çalışıyor. Chromebook’lar eğitim dalında epeyce tanınan olduğundan, birçok okul bunları kullanıyor ve kurum içi tamirlere güveniyor. Önümüzdeki aylarda Google, aygıtların güç verimliliğini artırmayı amaçlayan güncellemeler de yayınlayacak. Ek olarak pil ömrünü koruyacak ve güç ağır süreçleri kapatacak özellikler de Chromebook’lara gelecek.

İçerik
Türkiye, Starlink benzeri uydu sistemi kurmayı planlıyor

Elon Musk’ın uydudan internet şirketi Starlink, Türkiye’de hizmet vermek için resmi görüşmeler gerçekleştiriyor. Dijital Dönüşüm1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
iOS 17.0.3 yayınlandı: iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunu çözüldü!

Apple, iPhone 15 Pro’ların çok ısınma sorunu kabul etmiş ve yaptığı açıklamada sorunun titanyum dizaynla1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Huawei’den premium tasarım sunan bütçe dostu telefon geliyor

TENAA veritabanında FGD-AL00 model numarasına sahip yeni bir Huawei akıllı telefon ortaya çıktı. Yayınlanan fotoğraflara1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.