KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, dev Activision satın alımını haftaya kapatmayı hedefliyor

Microsoft Activision Satin Alimini Haftaya Kapatmayi Hedefliyor169508 0 Microsoft‘un Activision Blizzard‘ı satın alma sürecini önümüzdeki hafta tamamlayacağı bildiriliyor. The Verge’e konuşan bir kaynağa nazaran, Xbox şirketi 68,7 milyar dolarlık mutabakatın potansiyel kapanış tarihi olarak 13 Ekim Cuma gününü kolluyor. Öte yandan mutabakatın geleceği Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) tarafından verilecek sonuncu karara bağlı.

Microsoft satın alımı 13 Ekim’de tamamlamak istiyor

CMA geçtiğimiz ay koşullarda yapılan değişikliklerin akabinde mutabakata süreksiz olarak müsaade verdiğini açıklamıştı. Akabinde sonuncu kararını vereceği bir müşavere süreci başlattı. Bu kararın önümüzdeki hafta Microsoft’un lehine çıkması ve böylelikle muahedeyi tamamlayıp Activision Blizzard’ı satın almakta özgür olması bekleniyor.

CMA birinci olarak Nisan ayında, yeni gelişmekte olan bulut oyun pazarı üzerindeki tesirine ait telaşlar nedeniyle satın alma sürecini engellemişti. Microsoft, bulut yayın haklarını Ubisoft’a satmayı kabul ederek önerilen satın alma sürecini yine yapılandırmaya çalıştı ve CMA’nın yeni bir birleşme soruşturması başlatmasına yol açtı. Bu atılım, Eylül ayında yeni bir süreksiz karar yayınlayan ve muahedenin kaidelerinden artık şad olduğunu belirten CMA’yı tatmin etmeye yetmiş üzere görünüyor. CMA, genel olarak değişiklikten şad olsa da Microsoft ile Ubisoft ortasındaki bulut muahedesinin sağlam olduğunu doğrulamak istiyor. Kısaca CMA, onay verdikten sonra Microsoft’un Ubisoft ile olan muahedesinin feshedilmeyeceğinden emin olmak istiyor.

İçerik
Twitter gizli reklamlara başlıyor, Elon Musk’ın başı ağrıyabilir

Yeni ismiyle X eski adıyla Twitter platformu, bilhassa Elon Musk’ın gelişi ile birlikte mali olarak1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Mars’taki devasa kraterin ayrıntılı bir fotoğrafı yayınlandı

Yeni imaj Arizona Üniversitesi araştırma enstitüsü çalışanları tarafından paylaşıldı. Bilim insanları HiRise kamerasının yardımıyla elde1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Spotify kabul etti: iOS cihazlarda uygulama düzgün çalışmıyor

Son vakitlerde bilhassa iPhone kullanıcıları tarafından Spotfiy'ın düzgün çalışmadığına dair birçok şikayet ortaya çıktı. Spotfiy'ın1

1 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.