KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, bir cihazın daha desteğini kesiyor

Microsoft Bir Cihazin Daha Destegini Kesiyor168700 0 Yazılım devi Microsoft, bir aygıtın daha güncelleme dayanağını kesiyor. Bundan sonra birinci jenerasyon Surface Duo rastgele bir işletim sistemi güncellemesi yahut güvenlik yaması almayacak.

Microsoft Surface Duo için yolun sonu: Rafa kalkıyor

Bilmeyenler için 1.399 dolar fiyat etiketiyle 2020 yılında tanıtılan Microsoft Surface Duo, ortalamanın altında kalan özellikleri, zayıf yazılım tecrübesi ve yüksek fiyat etiketi nedeniyle rekabette başarısız oldu. Bu noktada kutusundan Android 10 sürümü ile çıkan aygıt, üç yıllık güvenlik ve işletim sistemi yükseltmeleri vaadiyle geldi. Bunun akabinde Ocak 2022’de Android 11 sürümüne kavuştu ve daha sonra Ekim ayında Android 12L’ye yükseltildi. Böylelikle iki büyük Android sürümü aldı diyebiliriz.

Microsoft Bir Cihazin Daha Destegini Kesiyor168700 1 Öte yandan Microsoft, aygıtın 10 Eylül 2023 tarihinden itibaren herhangi bir Android sürüm yükseltmesi yahut güvenlik yaması almayacağını duyurdu. Dolayısıyla bu fiyat aralığındaki bir telefon için kâfi dayanağın sunulmadığını söyleyebiliriz. Elbette Microsoft’un artık güncelleme yayınlamaması, Surface Duo’nuzun ansızın çalışmayı bırakacağı manasına gelmiyor. Katlanabilir telefonu rastgele bir sorun yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Lakin aygıtınızın güvenlik tehditlerine karşı açık olacağını belirtmekte yarar var.

Ayrıca güncelleme takviyesinin Surface 2 için devam edeceğini hatırlatalım. Çünkü birinci olarak Android 11 ile piyasaya sürülen Microsoft Surface Duo 2, geçtiğimiz Ekim ayında Androild 12L güncellemesine kavuştu ve güncelleme dayanağı Ekim 2024’e kadar devam edecek. Microsoft’un, yazılım takviyesini bırakmadan evvel Surface Duo 2 için yeni bir Android işletim sistemi yükseltmesi yayınlayıp yayınlamayacağı ise şimdi bilinmiyor. .

İçerik
2023’te alınacak en iyi telefonlar

Ortalama bir kullanıcı her gün cep telefonunda 3 saat ila 4,5 saat ortasında vakit harcıyor.1

24 dk. 4 Okundu
İçerik
Güneş’in ilk zamanları gibi: Yeni doğan yıldızın büyüleyici bir görüntüsü yakalandı

NASA'nın James Webb Uzay Teleskobu, Güneş'in milyarlarca yıl evvel birinci oluştuğunda nasıl göründüğünü gözler önüne1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Tecno Phantom V Flip ufukta göründü

Katlanabilir telefonların uygun fiyata da satılabileceğini gösteren Tecno Phantom V modeline kardeş geliyor. Tecno Phantom1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.