KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, Bing’i Apple’a satmaya çalışmış!

Microsoft Bing I Apple A Satmaya Calismis169278 0 Microsoft, şu anda Bing Sohbet yapay zekasını hem kendi platform ve hizmetlerinde hem de öbür firmaların ilgili yapay zeka uygulamalarında kullanıyor. An itibariyle Microsoft için değerli bir iş alanı olan Bing, aslında birkaç yıl evvel firmanın gözünde hiç de bu türlü değildi. Hatta aktarılanlara nazaran Microsoft, Bing kısmını satmak için kimi şirketlerle görüşmüş. Bunlardan birisinin de Apple olduğu ortaya çıktı.

Bing, neredeyse Apple’ın oluyordu

Bloomberg’in ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberinde, 2020 yılında Microsoft temsilcilerinin Apple’ın o zamanki Hizmetler Lider Yardımcısı Eddy Cue ile toplantılar gerçekleştirdiği ve bu toplantılarda Microsoft’un Apple’a Bing kısmını satın alması önerildiği argüman ediliyor.

Öte yandan kaynaklara nazaran bu görüşmeler hiçbir vakit keşif etabından öteye geçememiş. Haberde Apple’ın bu türlü bir mutabakat yapmamasının birkaç nedeni olduğu argüman ediliyor. Bunlardan biri, Apple’ın iPhone üzere Apple aygıtlarında varsayılan arama motoru olarak Google’dan elde ettiği gelirden çok mutlu olmasıydı. Görüşmelerin ilerlememesinin bir öteki nedeni de Apple’ın Bing’in kalite ve yetenekler konusunda Google’la rekabet edebileceği konusunda tasaları olmasıydı.

Ancak bu durum da her vakit bu türlü değildi. Apple, 2013 yılında Microsoft ile bir muahede yaparak Bing arama motorunun Siri dijital asistanı için varsayılan olarak ayarlanmasını sağlamıştı. Ne yazık ki bu muahede uzun ömürlü olmadı ve Apple, 2017 yılında Siri için varsayılan olarak Google Arama’ya geçti. Bu durum Mac için Spotlight ve iOS içindeki Arama için de geçerliydi.

Bloomberg’in bugün Google antitröst davasıyla ilgili olarak yayınladığı bir diğer raporda, 2016 yılında Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın Apple CEO’su Tim Cook ile bir ortaya gelerek Bing’in Apple’ın Safari tarayıcısı için varsayılan arama motoru olması konusunu görüştüğü ortaya çıktı. Lakin bu görüşmelerden de sonuç alınamadığı bildiriliyor.

İçerik
Oyunların ve ekran kartlarının geleceği DLSS ve FSR üzerinde şekillenecek

Nvidia'nın DLSS ve AMD'nin FSR gibi teknolojileri, yapay zeka ile piksel ve kare üreterek oyunların1

3 dk. 6 Okundu
İçerik
OnePlus Pad Go’nun ilk resmi görüntüsü yayınlandı: İşte tasarımı

OnePlus birinci tabletini geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştı. Çinli üretici artık ise OnePlus Pad Go isimli1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Nvidia, İsrail’deki son derece önemli yapay zeka zirvesini iptal etti

Birkaç hafta evvel Nvidia, şirketin CEO’su Jensen Huang'ın Yapay Zeka Zirvesi (AI Summit) kapsamında bir1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.