KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Android Telefona APK İndirme Nasıl Yapılır?

İnsanlar kimi zaman uygulama indirmek için Android sürümü yetmeyebiliyor. Akıllı telefonun sürümü yetmediği zaman bu konuda kullanıcılar alternatif yöntemlere başvurabilir. Kullanıcılar bir uygulamayı indirebilmek için çeşitli internet siteleri üzerinden Apk dosyasını edinebilir. Bu şekilde olduğunda normalde mağaza üzerinden indirilmesine müsaade edilmeyen uygulamalar bu yöntemle indirilebilir. Örnek verilmesi gerekirse bir kullanıcı mağaza üzerinden Word uygulamasını indirmesi gerekiyor ve sürümü buna yetmiyorsa bu uygulamanın daha eski sürümlerini internet üzerinden aratarak apk dosyasını edinebilir.

Apk indirme işlemleri arasında kullanıcıların en fazla tercih ettiği uygulamalar arasında hileler gelmektedir. Telefon içerisinde yer alan oyunların apk şeklinde çıkan hilelerini indirerek kendilerine avantaj sağlamaktadır. Kullanıcıların apk dosyasını edinirken dikkatli olması gerekmektedir. Sonuçta telefon içerisine yabancı bir kaynaktan bir uygulama indirileceği için bu konuda bir güvenlik riski mevcuttur. Kullanıcıların dosyaları indirdikten sonra verilen izinlere dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle telefonunuzun içerisinde önemli bilgiler ve uygulamalar varsa bu konuda apk dosyası zorunda olmadıkça indirmeniz önerilmez. Banka uygulamaları gibi yerlerde kişisel bilgiler mevcut olduğu için tehlikeli bir durum oluşabilir.

APK İndirmek

Android telefona apk dosyasını indirmek için çeşitli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Apk dosyasını indirmek için ayarlar bölümünden şu işlemleri uygulamak gerekir;

  • Dosya indirebilmek için bazı izinleri onaylamanız gerekmektedir. Bunun için ayarlar kısmına giriniz.
  • Ayarlar kısmından Güvenlik bölümüne giriş yapınız
  • Güvenlik bölümünde yer alan Bilinmeyen Kaynaklar bölümüne dokunarak izin veriniz.

Bu işlemi yaptığınız zaman dış sitelerden edindiğiniz uygulamaları indirebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz şarttır. Bu durum bazı cihazlar için değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle Android tabletler için şu adımların atılması gerekir;

  • Tablet üzerinden ayarlar bölümüne giriniz.
  • Uygulamalar bölümünün içerisine giriş yapınız
  • Burada duran Bilinmeyen kaynaklar bölümüne dokunarak izin veriniz.

Bu şekilde uygulama yükleme izni verebilirsiniz. Diğer telefon modellerinde daha değişik yerlerde uygulama izni yapılabilmektedir. Apk dosyalarını edinmek için Android telefona sahip olmak gerekir. Bu tür uygulamaları diğer işletim sistemleri üzerinde deneyemezsiniz. Özellikle iOS işletim sistemine sahip telefonlarda bu durum geçerli değildir.

İçerik
iPad Mini 7’nin yeni özelliği sızdı: “jöle etkisi” ortadan kalkıyor

Bildiğiniz üzere iPad Air ve iPad Küçük 7 başta olmak üzere yeni jenerasyon Apple iPad1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Kirin 9000s gizemi: Huawei’nin tarihi başarısı çok ciddi sorunlarla karşı karşıya

Huawei ve Çin, açıkça tarihi bir muvaffakiyete imza atarak tümüyle kendi imkanlarıyla Kirin 9000s yongasını1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
Intel, AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini benimsiyor

Intel CEO'su Pat Gelsinger, Innovation 2023'te basınla bir soru-cevap oturumu düzenledi. Intel'in AMD'nin 3D V-Cache1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.