KATEGORİLER
Kripto Al Sat

1Password, iOS 17 için güncellendi: Beklenen özellik geldi

1Password Ios 17 Icin Guncellendi Beklenen Ozellik Geldi169000 0 1Password, iOS uygulaması için passkey (geçiş anahtarı) dayanağını getirdi. Güncelleme, iOS 17’nin yayınlanmasından birkaç gün sonra geldi.

Passkey (Geçiş anahtarı) özelliği geldi

Apple, iOS 16 ile kullanıcıların Safari ve iCloud Anahtar Zinciri’ni kullanarak geçiş anahtarları oluşturup kaydetmesine müsaade verdi. iOS 17 ile bu fonksiyon üçüncü parti uygulamalara genişletildi. Bilinen şifre idare uygulaması 1Password, iOS uygulaması için passkey dayanağını birinci getirenlerden biri oldu.

1PassWord’ün yeni fonksiyonu kullanıcılara uygulamalar ve tarayıcı uzantılarında geçiş anahtarlarını kullanma ve yönetme, geçiş anahtarını inançlı halde paylaşma, Watchtower aracılığıyla şifre anahtarı uyarısı alma ve fazlasını getiriyor. 1PassWord, yakında kullanıcıların sırf geçiş anahtarını kullanarak şifre kasasının kilidini açmasına imkan tanıyacak.

Passkey nedir?

Passkey, FIDO Alliance tarafından Apple, Google, Microsoft ve öteki büyük şirketlerle birlikte geliştirdiği bir teknoloji. Geçiş anahtarları, klâsik şifre yerine yüz tanıma, parmak izi okuma üzere inançlı metotları kullanarak kullanıcının şifresiz giriş yapmasına imkan tanıyor. 1Password baş eser sorumlusu Steve Von, geçiş anahtarını güvenlik ve rahatlığı dengeleyen parolasız kimlik doğrulamanın en düzgün biçimi olarak tanımlıyor.

İçerik
Ortalama bir kullanıcı ayda 14 spam çağrı alıyor!

Spam davetler yahut spam aramalar artık çağımızın birer gerçeği olmuş durumda. Akıllı telefon kullanan neredeyse1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Yeni Wi-Fi yöntemi ile duvarların arkasındaki harfler okunabiliyor

Yakın vakitte yapılan bir çalışma, duvarların gerisini Wi-Fi ile görmeden bir çığır açıyor. Yeni yol1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Instagram Hesap Dondurmak ve Silmek

Instagram, dünyada kullanıcı sayısı 1 milyardan fazla kişiye ulaşmış popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer1

2 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.