KATEGORİLER
Kripto Al Sat

1Password, iOS 17 için güncellendi: Beklenen özellik geldi

1Password Ios 17 Icin Guncellendi Beklenen Ozellik Geldi169000 0 1Password, iOS uygulaması için passkey (geçiş anahtarı) dayanağını getirdi. Güncelleme, iOS 17’nin yayınlanmasından birkaç gün sonra geldi.

Passkey (Geçiş anahtarı) özelliği geldi

Apple, iOS 16 ile kullanıcıların Safari ve iCloud Anahtar Zinciri’ni kullanarak geçiş anahtarları oluşturup kaydetmesine müsaade verdi. iOS 17 ile bu fonksiyon üçüncü parti uygulamalara genişletildi. Bilinen şifre idare uygulaması 1Password, iOS uygulaması için passkey dayanağını birinci getirenlerden biri oldu.

1PassWord’ün yeni fonksiyonu kullanıcılara uygulamalar ve tarayıcı uzantılarında geçiş anahtarlarını kullanma ve yönetme, geçiş anahtarını inançlı halde paylaşma, Watchtower aracılığıyla şifre anahtarı uyarısı alma ve fazlasını getiriyor. 1PassWord, yakında kullanıcıların sırf geçiş anahtarını kullanarak şifre kasasının kilidini açmasına imkan tanıyacak.

Passkey nedir?

Passkey, FIDO Alliance tarafından Apple, Google, Microsoft ve öteki büyük şirketlerle birlikte geliştirdiği bir teknoloji. Geçiş anahtarları, klâsik şifre yerine yüz tanıma, parmak izi okuma üzere inançlı metotları kullanarak kullanıcının şifresiz giriş yapmasına imkan tanıyor. 1Password baş eser sorumlusu Steve Von, geçiş anahtarını güvenlik ve rahatlığı dengeleyen parolasız kimlik doğrulamanın en düzgün biçimi olarak tanımlıyor.

İçerik
Ömür Boyu Performans Garantili RTX 40 Serisi Excalibur Dizüstü Bilgisayarlar ile Tanışın!

NVIDIA GeForce RTX40 serisi dizüstü bilgisayarlar, çocuklarını öğrenme ve yaratıcılık ismine en âlâ araçlarla donatmak1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Oyunculara müjde: Horizon Forbidden West: Complete Edition PC ve PS5’e geliyor

Daha evvel Final Fantasy 16'nın resmi olarak PC'ye geldiğini duyuran Sony'den bir sevindiren haber daha1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
Turkcell, KKTC’de 3G’den 4.5G’ye geçiş yaptı

Uzun müddettir 4.5G’ye geçiş yapmaya çalışan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde merakla beklenen geçiş tamamlandı. Turkcell,1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.