KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Kedi oyunu Stray, animasyon filmi oluyor

Kedi Oyunu Stray Animasyon Filmi Oluyor168506 0 BlueTwelve Studio tarafından geliştirilen ve büyük beğeni toplayan kedi odaklı macera oyunu Stray’in gerçek bir animasyon sineması çekiliyor. Oyunun yepyeni yayıncısı Annapurna, birinci animasyon sineması Nimona ile Netflix’te sürpriz bir muvaffakiyet yakaladıktan sonra Stray’in animasyon filmini yapmaya karar verdi.

Stray’in animasyon sinemasındaki yaratıcı takım hâlâ kapalılığını koruyor, fakat Annapurna Animation lideri Robert Baird, sinemanın faal geliştirme basamağında olduğunu ve “şimdiye kadar yapılmış en âlâ hopepunk filmi olacağını söyledi.

Stary sinema oluyor ve dahası da gelebilir

Baird “hopepunk”ı iyimserliği tiranlığa karşı bir direniş biçimi olarak gören bir anlatı konsepti olarak tanımlıyor. Bu, oyunun duygusal tonunu çabucak hemen tanımlıyor, yani Annapurna temel manada hakikat yolda ilerliyor. Buna ek olarak, oyunun eşlikçisi drone B-12’nin sinemanın büyük bir kesimi olacağı da doğrulandı. Bu ikili sinemadaki mizah tarafın yükünü çekecek diyebiliriz.

Kedi Oyunu Stray Animasyon Filmi Oluyor168506 1 Özgün oyun geçen yıl piyasaya sürüldü ve oyunculara siberpunk bir ortamda meraklı bir kedinin denetimini vermişti. Stray, oyunculara dünyaya kedi düzeyinde bir bakış açısı kazandırdığı için övüldü ve çabucak hemen her platformda büyük bir hit oldu. Annapurna’ya gelince, Stray şimdilik ileriye gerçek atılmış adımlardan yalnızca birisi.

Şirketin animasyon kolu birkaç sinema daha duyurdu ve daha pek çok sinemanın muştusunu verdi. Buz Zamanı’nın yaratıcısı Chris Wedge, Sudan Çıkmış Balık’ın kısaltması olan FOO isimli bir sinema yönetecek ve Nimona’nın yardımcı direktörü Nick Bruno, yalnızca “yüksek konseptli” ve “Spielbergvari” olarak tanımlanan isimsiz bir projeyi yönetmek için imza attı.

Şirket ayrıyeten şemsiyesi altındaki öteki oyunların da sinema muamelesi görebileceğini belirtti. Yayıncının listesindeki öbür oyunlar ortasında Daisy Ridley ve James McAvoy’un başrollerini paylaştığı vakit döngüsü tansiyonu Twelve Minutes, bilimkurgu aksiyon-macera oyunu Outer Wilds, anlatı gizemi Kentucky Route Zero gibi üretimler bulunuyor. Aslında bunların her biri yeterli bir sinema olabilir.

İçerik
Google Pixel 9 serisi daha büyük ekran boyutlarına sahip olacak

Teknoloji devlerinden Google, geçtiğimiz günlerde yeni Pixel 8 serisini piyasaya sürdü. Bu seri ile dikkatleri1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
GeForce Now zamlandı: İşte yeni fiyatlar

Nvidia’nın ülkemizde Turkcell iştirakiyle birlikte sunduğu bulut tabanlı oyun hizmeti GeForce Now fiyatı zamlandı. GeForce1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Bu teknoloji uçaklardaki türbülansın önüne geçiyor

Ulaşım halinden bağımsız olarak herkes konforlu bir yolcuk sürecini talep eder. Örneğin hava seyahatini ele1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.