KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İstanbul’daki Millet Bahçeleri nerede? İstanbul’daki Millet Bahçeleri

Yeşilliğin ve maviliğin harmanlandığı Millet Bahçeleri, İstanbul’un adeta huzur dolu bâtın bir art bahçesi. Her muhtaçlığa ve her yaş kümesine yönelik aktiviteleriyle Millet Bahçelerinde yaz mevsiminin tadını çıkarabilirsiniz. Pekala İstanbul’daki millet bahçeleri hangileri? Millet bahçelerinde neler yapılır? İşte merak ettiğiniz her ayrıntısı sizler için tek tek açıkladık…

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kalabalığın ve ağır kent hayatının içinde nefes alabileceğimiz özel alanlara gereksinim duyuyoruz. Tabiatla iç içe olabileceğimiz yemyeşil alanlara gitmek için ekseriyetle uzak bir yol aralığını göze almak gerekiyor. Çabucak yanı başınızda, çok uzağa gitmeden ailenizle ve dostlarınızla keyifli vakitler geçirebileceğiniz doğal ömür alanları olsun istemez miydiniz? Gelecek jenerasyonların daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan vermek için oluşturulan Millet Bahçeleri, tam da bu fırsatın kapılarını aralıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için birbirinden eğlenceli oyun alanları, bisiklet yolları ve piknik alanlarını içerisinde barındıran Millet Bahçelerini gelin birlikte adım adım keşfedelim.

NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ 

Üsküdar’a bağlı Kuzguncuk ilçesinde yer alan Nakkaştepe Millet Bahçesi, 50 bin m² alan üzerine kurulmuştur. Üsküdar’ı güzelleştirme projesi çerçevesi etrafında şekillenen Nakkaştepe Millet Bahçesi bir bahçeden çok daha fazlasıdır.

Jbrk5 1630675205 9095

Nakkaştepe Millet Bahçesi

Dinlenme, eğlenme ve kaliteli vakit geçirmek için tercih edebilecek en hoş alanlardan biri olan parkın girişinde yer alan kroki ile gezintinizi nasıl sürdüreceğinizi ve aktivite alanlarının yerini çarçabuk görebilirsiniz.

Muz5W 1624956921 1319

Nakkaştepe Millet Bahçesi özellikleri

Aynı anda 2500 şahsa hizmet verebilecek kapasitesiyle devasa büyüklükteki park, kentin en kıymetli yapılarını ayaklarınızın altına seriyor. Büyük Çamlıca Camii’nin heybetli imgesini buradan izleyebilirsiniz.

3Przh 1624956801 5907

Nakkaştepe Millet Bahçesi manzarası

Burada yapılabilecek aktiviteleri sıralarsak, akla birinci olarak piknik geliyor. 250 piknik masası kapasitesi bulunan parkta piknik sofranızı kurarak, görüntüye karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıyeten buraya piknik sepetinizle gelmediyseniz; parkın orta kısımlarında bulunan kafeteryada dilediğiniz eseri satın alabilirsiniz.

Haoqd 1624956879 6697

Nakkaştepe Millet Bahçesi piknik alanları

Güzel vakitlere ortak olabilecek nitelikte eşsiz aktivitelerle de gününüzü güzelleştirebilirsiniz. Örneğin; bilhassa gençler ve çocuklar için vazgeçilmez bir alan olan Macera Parkında doyasıya eğlenebilirsiniz. 

1Vqej 1624956837 3652

Nakkaştepe Millet Bahçesi Macera Parkı

Bunun yanı sıra; inanılmaz hoşluktaki İstanbul görünümüne yanlışsız süzülme imkanı veren ZippLine ile adrenalin dolu bir yolcuğa kucak açabilirsiniz. Saymakla bitmeyen aktivitelere tenis kortu, mucit meskeni, çocuk kapalı oyun alanları, amfi ve spor alanları da dahildir.

G5Bir 1624956762 2354

Nakkaştepe Millet Bahçesi Mucit Evi

Buraya kadar geldiyseniz yapılacaklar listenizi tamamlandı sanmayın! Millet Bahçesi içerisinde en hoş yerlerden biri de; Yapay Şelale. Şelalenin üst kısmından boğaz görüntüsünün keyfini çıkartırken, dinlendirici su sesiyle huzuru bulacaksınız. 

Nekji 1624956714 1584

Nakkaştepe Millet Bahçesi Yapay Şelale

Eğer bu şahane alanda birkaç saat geçirmekten daha fazlasını isterseniz; özel açık kamp alanlarında boğaz görünümüne karşı güneşin batışını izleyebilir, kentin ışıklarıyla gecenizi aydınlatabilirsiniz. Güzellik çalısı, kırmızı hanım tuzluğu, fırça çalısı üzere bitkileriyle size farklı bir dünyadan pencere açan bu tabiat mükemmeli yere kesinlikle yolunuz düşmeli!

Hj0Sk 1624956952 17

Nakkaştepe Millet Bahçesi park alanları

BAŞAKŞEHİR MİLLET BAHÇESİ

Geniş kent meydanının çabucak yanı başında bulunan Başakşehir Millet Parkı, 280 bin m² alan üzerinde yer almaktadır. Başakşehir Millet Parkında kendinizi adeta tabiatın kucağında bulacaksınız. 30 bin m² alanda bulunan Tematik Park, kesinlikle görmeniz gereken alanlardan biridir. 24 farklı çeşitteki bitki ve rengârenk çiçeklerle görsel bir şölen imkânı sunan Tematik Parkta; Koku Bahçesi, Renk Bahçesi ve kelebeklerin sevdiği çiçeklerin dikildiği Kelebek Bahçesi bulunmaktadır.

An2Ev 1654091094 1816

Başakşehir Millet Bahçesi

Uçsuz bucaksız imajıyla özgürlüğün ve huzurun var olduğu parkta, çocuklarınız uçurtmalarının peşinden doyasıya koşup eğlenebilir. Dilerseniz sizde oturma alanları olan kamelyalarda dinlenirken bu keyifli manzarayı izleyebilirsiniz. Ya da Millet Kıraathanesi içerisinde kahve molası verebilirsiniz. 

8Wuhe 1624957008 3193

Başakşehir Millet Bahçesi özellikleri

Özel filtre sistemiyle kendi kendini temizleyen devasa büyüklükteki Biyolojik Gölet, bu parkın en göz alıcı alanlarından biridir. Suyun berrak manzarasına yansıyan gökyüzünün maviliğini izlemek isterseniz; burayı kesinlikle ziyaret edilecek yerler listenize ekleyin.

0W5Jk 1624957021 808

Başakşehir Millet Bahçesi Biyolojik Gölet

KAYAŞEHİR MİLLET BAHÇESİ

Emirgan’ın 3 katı büyüklüğünde olan Kayaşehir Millet Parkı, 1 milyon 267 bin m² alana sahiptir. Görkemli manzarasıyla kendinizi farklı bir diyarda hissettirecek olan bu parkta, kendi çiçeklerinizi yetiştirebileceğiniz hobi alanları bulunuyor. 3 biyolojik gölete sahip olan Kayaşehir Millet Bahçesinde, güneş ışıklarının duru suyun üzerinde ışıldamasını izlemek sizi keyiflendirecek.

54Skn 1624957048 2263

Kayaşehir Millet Parkı

Bunun yanı sıra; amfi tiyatrosu, şenlik ve konserlerin düzenlenebildiği platformlarıyla Kayaşehir Millet Bahçesi cümbüşün durak noktalarından biri. Piknik alanları, koşu ve yürüyüş yoları, seyir terası ile ziyaretçilerini bekleyen Kayaşehir Millet Bahçesi, kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir.

Kgull 1624957099 5065

Kayaşehir Millet Parkı özellikleri

KEYİFLİ VAKİTLER DİLERİZ!

İçerik
Sunucu Nur Tuğba Namlı’dan Hakan Ural’a övgü dolu sözler!

Hakan Ural ile 'Neler oluyor Hayatta' programı sunan Parıltı Tuğba Tanınmış En Âlâ Haber Aktüel1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
2 yaş sendromu nedir? 2 yaş sendromu belirtileri nelerdir? 2 yaş sendromu ne kadar sürüyor?

Tüm insanlığın hayatında muhakkak geçiş periyotları ve sendrom atlattıkları vakit dilimleri vardır. Yetişkinlerde olduğu üzere1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
Bebeği Nasıl Sakinleştirebilirim?

Tüm anne babaların en hassas noktalarından biri de bebeklerinin ağlamamasıdır. Bir bebeğin ağlaması tüm ebeveynleri1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.