KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

İçindekiler

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar – Tüm insanlar yaşamları boyunca engelli adayıdır ve bazı talihsiz durumlar insanlar hayatları boyunca olumsuz şartlar altında yaşamına devam etmek zorunda kalır. Yaşadıkları engel çalışmalarını mümkün kılmadığında evde bakım maaşına başvurular yapılmaktadır. Devletimiz, çalışamayacak durumda olan engelli vatandaşlarımıza her yılın başında belirlenen tutarı aylık olarak vermektedir. Bu maaş da evde bakım maaşı olarak isimlendirilir.

Evde bakım maaşı, devlet tarafından ödenir ve sürekli olarak bu ödemeler devam eder. Bu sebeple de engelli vatandaşlarımız için düzenli bir gelir anlamı taşımaktadır. Bankalar da düzenli bir geliri olan ve bu geliri kanıtlayabilen herkese kredi vermektedir. Evde bakım maaşı alan vatandaşlarımız da bu imkânları kullanmak adına ülkemizde hizmet veren bankaların tamamına başvuruda bulunabilmektedir. Bankaların tamamında analizler yapılırken sonrasında kredi cevapları alınır. Bazı bankalar evde bakım maaşı alan vatandaşlarımıza ekstra avantajlar da sunabilmektedir.

Hangi Bankalar Ekstra Yardım Sunmaktadır?

Evde bakım maaşını kullanarak kredi çekmek isteyen kişiler bazı bankalara giderlerse büyük avantajlar elde edebilmektedir. Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank ve Yapı Kredi Bankası evde bakım maaşıyla kredi çekmek isteyen kişilere ekstra imkânlar sunmaktadır. Bu imkânlar çok büyük gözükmese de etkili imkânlardır.

Bu bankalardan bazıları maksimum 36 ay olan kredi taksit miktarını 48 aya çekmektedir. Bazı bankalar kredilerde dosya masraflarını tahsil etmez. Bazı bankalar ise normal şartlarda verilebilecek olan toplam kredi bedelinin çok üzerinde kredi imkânı sunar. Bazen de kredilerin faizleri daha uygun seviyelerde olmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Kredi başvuruları günümüzde internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. İsteyen kişiler çağrı merkezlerini arayarak da bankalara kredi başvurusu yapabilirler. Genel olarak bu durumlar standart krediler için kullanılmaktadır. Ancak evde bakım maaşı alan kişiler için durum biraz daha farklıdır. Bu kişilerin özel bir durumları olduğu için bankalara gelerek başvurularının yapılması gerekmektedir. Eğer engelli vatandaşlarımızın bankalara ulaşım sağlama gibi bir imkânı bulunmuyorsa bu durumda bankalar posta yoluyla gerekli evrakları göndererek yardımcı olabilmektedir. Bu seçenekte kredileri onaylanması ve alınması biraz daha uzun sürmektedir.

 

İçerik
AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme

AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme - Anadolu Üniversitesi rektörü yapmış olduğu açıklamalarda üniversiteye yeni1

4 dk. 7 Okundu
İçerik
Kürtaj Nedir? Zararları Nelerdir?

Kürtaj, hamileliğin sonlandırılma işlemidir. Gebelik sonlandırılması tıbbi işlemler aracılığı ile gerçekleşir. Rahim içinde yer alan1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
İnterstisyel Akciğer Hastalığı Nedir?

İnterstisyel Akciğer Hastalığı Nedir? - Akciğerler, temiz havadaki oksijeni alarak damarlardan geçmesini ve kirli havanın1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.