KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bebeklere sinek kovucu sürülür mü? 2022 bebekler için en iyi sinek kovucular

Anne ve babaların kendilerinden evvel bebeklerinin sıhhatini düşünmesi olağan bir sorumluluk duygusudur. Yazın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan sinek sorunu, ebeveynlerin bebekleri için korktukları bir durum haline gelmiştir. Bebeklerin sineklere karşı hassas ciltleri için birinci akla gelen sinek kovuculardır. Bebeklere sinek kovucu sürülür mü? Bebekler için en yeterli sinek kovucu spreyler nelerdir?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte dışarıda piknik, park, balkonda hava alma üzere aktiviteler gerçekleşmektedir. Anne ve babaların bu eğlenceli vakitleri çocuklarını koruyarak, birlikte vakit geçirmek istemesi en olağan süreçlerden biridir. Yazın en makus taraflarından biri olan sinek sorunu ise bu aktiviteleri kısıtlamakta, kısıtlamasa bile hayli ebeveynleri düşündürmektedir. Bebeklerini ısıran sineklerin taşıdığı virüs ve bakteriler bir taraftan, bebeğin kaşınamadığı için ağlaması bir taraftan ortamın atmosferini bozabilir hatta meskene geri dönmenizi sağlayabilmektedir. 

O1Hvo 1654782561 2516

bebekleri sinek ısırması

Bebekler yapısal olarak dünyaya yeni geldikleri için kirli kan denilen konu yetişkin bireylerdeki mantıkta olmamasıyla, taze deri ve ete sahiptir. Bu durum ise bir sineğin vazgeçmemesi için gerekli tüm özellikleri barındırmaktadır. Bir ortamda bebeğin olması şartında kolay kolay yetişkinler ısırılmadığı dahi görülmüştür. Sinekleri uzaklaştırmak için bebek otomobiline yada pusete takılan tül koruyucular ise bebeğin tabiata el atmasına ve hissetmesini engellemektedir. Bundan kurtulmak ve sinek sorunu çekmemek için kullanılan spreyler ise bebeklere uygun mu sorusunun karşılığını uzmanlardan aldık. 

Wdeen 1654782039 8894

sinek ısırması

BEBEKLERE SİNEK KOVUCU SÜRÜLÜR MÜ?

Uzmanlar bebeklerin sinek ısırıklarına karşı sinek spreyi kullanmasını çok önermese de doğal içerikli bebeklere uygun olan eserlerin kullanılabileceğini belirtti. Sinek spreylerinin sinekleri uzak tutmasının sebebi içerisindeki ağır koku olmasıyla birlikte, bu kokusunun bebeklere ziyan vermeyen cinsten olmasının gerektiğini açıklayan uzmanlar, spreylerin içerisinde bu kokuya sebep olan “DEET” unsurunun oranına bakılmasını önerdi. “Bebek spreylerinde Deet oranının %20’nin altında olması gerekmektedir.” Bu sebeple bitkisel kökenli bebek sinek kovucu spreyler seçerken, içerisindeki Deet hususuna bakmalı ve doğal içeriklerden oluşup oluşmadığına dikkat edilmelidir.

Cvord 1654782589 7371

bebekler için sinek kovucular

2022 BEBEKLER İÇİN EN YETERLİ SİNEK KOVUCULAR 

MARKAFİYAT
Bebek Odası İçin Elektrikli Sinek Öldürücü Lamba110 TL
Mosquitno bebekler için sinek kovucu bant60 TL
Nurse Harvey’s Organics Buzz52 TL
Chicco sivrisinek kovucu sprey110 TL
Trukid sinek kovucu losyon150 TL
Bebekler için sinek kovucu bileklik30 TL
Incia sinek kovucu90 TL
Nutralen sinek kovucu beden spreyi90 TL
Defans sinek kovucu45 TL

İçerik
İstanbul’un en güzel manzarası “Süper Ay”

Ay'ın dünya üzerindeki en pürüzsüz ve tam halinin hoşluğu İstanbul sokaklarını süsledi. Görüntünün fotoğrafları ise1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Çocuklarda şizofreni hastalığı nedir? Çocuklarda şizofreni hastalığı geçer mi?

Ebeveynler çocuklarının sağlıklı olarak hayatına devam etmesini isterler. Ama kimi çocukların ruhsal sorunlu önemli tepki1

4 dk. 7 Okundu
İçerik
Sevmek Zamanı’nın konusu nedir? Sevmek Zamanı oyuncuları kimlerdir? Sevmek Zamanı başlıyor!

Türk Sinema tarihine damga vuran üretimlerden biri olan Sevmek Vakti günümüze uyarlanarak ekranlara dizi formatında1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.