KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Isınma nedeniyle bataryası şişen ilk iPhone 15 Pro ortaya çıktı

Isinma Nedeniyle Bataryasi Sisen Ilk Iphone 15 Pro Ortaya Cikti169268 0 iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘in ısınma meseleleri bir müddettir ortalıkta dolaşıyor. Kimi kullanıcılar bu ısınma nedeniyle aygıtların dokunulmayacak kadar sıcak olduğunu bile belirtiyor. Öte yandan Reddit’te ortaya çıkan bir ekran imgesi yeni bir sorunu gündeme getiriyor. Belirtilenlere nazaran iPhone 15 Pro’ya ilişkin bu olay, ısınmaya bağlı olarak şişen ve ekranı kasadan ayıran bir bataryayı gösteriyor.

Bataryası şişen birinci iPhone 15 Pro

Isinma Nedeniyle Bataryasi Sisen Ilk Iphone 15 Pro Ortaya Cikti169268 1 Kullanıcı, iPhone 15 Pro’yu bu haftanın başında aldığını ancak şişmiş bataryanın hiç fark edilmediğini söyledi. Bu durum, fakat üzerine bir kılıf yerleştirilmeye çalışıldıktan sonra fark edilmiş ve aksesuar tam oturmadığı için ekranın alt kısmına yanlışsız çıkıntı yapan şişmiş bir batarya olduğu anlaşılmış. iPhone 15 Pro sahibi ayrıyeten, en yakın Apple Store‘un bu mevzuda yardımcı olmadığını söyledi. Apple Store, aygıtın Verizon’dan alındığını ve kullanıcının ilgili satıcı firma ile bağlantıya geçmesini önermiş.
Isinma Nedeniyle Bataryasi Sisen Ilk Iphone 15 Pro Ortaya Cikti169268 2 Her ne kadar Verizon cihazı değiştirmeyi kabul etse de bu durum başlarda soru işaretleri yaratıyor. Öncelikle ilgili iPhone 15 Pro’nun ne cins faaliyetlerde kullanıldığı yahut hangi uygulamaları çalıştırdığı ya da nasıl şarj edildiğini bilmiyoruz. Çeşitli faktörler aygıtın bataryasının şişmesine neden olmuş olabilir. Öte yandan yaşanan durum şimdilik bu bahisteki tek vaka olarak kalmaya devam ediyor. Şayet ilerleyen periyotlarda bu tip problemler yaygınlaşırsa sorunun Apple kaynaklı olduğuna kanaat getirilebilir. Lakin, an itibariyle olaya kuşkuyla yaklaşmakta yarar var.

Öte yandan, iPhone 15’lerde yaşanan ısınma sorunu hakkında kimi fikirler de var. Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya nazaran iPhone 15 Pro ve Pro Max, titanyum kasa ve yetersiz soğutma tahlili nedeniyle ısınıyor. Kimi testlerde Genshin Impact oynarken aygıtın donmalar yaşadığı görülüyor. Bununla birlikte iPhonedo’ya nazaran aygıtlar bilhassa Instagram açıkken önemli bir biçimde ısınıyor. Tüm olayın netleşmesi için biraz daha beklemek gerekecek.

İçerik
Xiaomi 14 Pro’nun görüntüleri sızdı: İşte tasarımı

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Xiaomi 14 serisinden yeni bilgiler duymaya devam ediyoruz. Öyle ki yeni jenerasyon1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Uygun fiyatlı Vivo Y17s tanıtıldı: İşte özellikleri

Vivo Y17s, delik çentikli ekranı, 50MP art kamerası, MediaTek işlemcisi, büyük bataryası ile giriş düzey1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Ufukta umut göründü: Samsung, yüzde 78’lik düşüş bekliyor

Global ekonomik krizin yansımaları büyük teknoloji devlerinin ceplerine de yansıdı. Kimi şirketler uçurumun kenarında, kimileri1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.