KATEGORİLER
Kripto Al Sat

AMD FSR 3 iki oyun için çıkışını yapıyor

Amd Fsr 3 Iki Oyun Icin Cikisini Yapiyor169273 0 AMD, RDNA 3 ekran kartlarıyla birlikte FSR 3’ün de duyurusunu yapmıştı. Lakin birinci kartların üzerinden neredeyse 10 ay geçti ve oyuncuların FSR 3 bekleyişi sürüyor. Daha doğrusu bu bekleyiş artık bitiyor diyebiliriz. Çünkü cuma günü yani bugün itibariyle FSR 3, bir güncelleme ile birlikte Forspoken ve Immortals of Aveum’a geliyor.

FSR 3 bekleyişi sona erdi

Amd Fsr 3 Iki Oyun Icin Cikisini Yapiyor169273 1 AMD, aylar evvel oyunculara FSR 2’ye nazaran 2 kata kadar performans artışı bekleme kelamı vermişti ve daha sonra şirketin bu büyük performans artışını elde etmek için DLSS 3 teknolojine misal bir halde şekilde kare enterpolasyonu kullanacağını öğrenmiştik. Geçtiğimiz haftalarda Radeon RX 7800 XT ve RX 7700 XT tanıtılırken sergilenen demolarda FSR 3’ün bu tezleri gerçekleştirdiğini de gördük.

Şimdi ise bu savları gerçek oyunlarda test etme devri başlıyor. Gamescom’daki Gaming Şenlik 2023 aktifliği sırasında şirket, FSR 3’ü destekleyen birinci oyunların Forspoken ve Immortals of Aveum olacağını açıklamıştı ve artık, AMD baş oyun mimarı Frank Azor, dün yaptığı açıklamada bu iki oyun için geri sayımın bittiğini söyledi.

Ancak bu iki üretim FSR 33 için yalnızca başlangıç. Önümüzdeki periyotlarda teknolojinin aşağıdaki üretimlere geleceği de açıklandı:

 • Avatar Frontiers of Pandora
 • Cyberpunk 2077
 • Warhammer 40K: Space Marine II
 • Frostpunk 2
 • ADERS
 • SQUAD
 • Starship Troopers İmha
 • Black Myth WUKONG
 • Crimson Desert
 • Like A Dragon Sonsuz Zenginlik

AMD ayrıyeten FSR 3’ün Unreal Engine 5 için bir eklenti olarak sunulacağını ve oyun topluluğu ortasında benimsenme oranını daha da artıracağını doğruladı. FSR 3’ün en âlâ yanı, AMD’nin kendi ekran kartları da dahil olmak üzere tüm üretici kartlarıyla (Nvidia ve Intel) uyumlu olması. Teknoloji tıpkı vakitte konsollarla da uyumlu olacak. FSR 3, Radeon RX 5700 ile RTX 20 serisi dahil olmak üzere geniş bir yelpazeyi destekliyor.

İçerik
Apple’ın yeni sistemi: iPhone’lar kutusu açılmadan mağazada güncellenecek

iPhone 15 ve 15 Pro modelleri, şimdi kullanıcılara ulaşmadan Apple, iOS 17.0.1 güncellemesini yayınlamış ve1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Bilim insanları bağırsak kanserini yenmenin ‘yol haritasını’ keşfetti

Amerikan Kanser Derneği istatistiklere nazaran her yıl yaklaşık 150.000 yeni rektum ve kolon kanseri olayı1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Apple’ın yeni lansman tarihi ortaya çıktı: Yeni iPad modelleri çok yakında

Teknoloji devlerinden Apple, geçtiğimiz ay iPhone 15 serisini tanıtmıştı. Yeni aygıtlarıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.