KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, iPhone 15 Pro Max kamerasındaki kısıtlamanın nedenini açıkladı

Apple Iphone 15 Pro Max Kamerasindaki Kisitlama Hakkinda Konustu168993 0 Apple, iPhone 15 Pro Max’teki telefoto lensin -OIS ve otomatik odaklama 3D sensör kaydırma modülünün birleşimiyle- şimdiye kadarki en gelişmiş kamera sabitleme sistemine sahip olduğunu söylüyor. Apple’dan Jon McCormack, telefonun 5x yakınlaştırma lensinin 10x lense kıyasla inanılmaz derecede düzgün sabitlediğini söylüyor.

iPhone 15 Pro Max telefoto kamera neden 5x ile sonlu?

Apple’ın kamera yazılımı mühendisliğinden sorumlu lider yardımcısının açıklamasına nazaran, Apple dengeyi 5x yakınlaştırmada sağlamış. Şirket, 10x yakınlaştırma için en âlâ tecrübenin tripod kullanımıyla sağlanabildiğini, elle sabitlemenin pek mümkün olmadığını düşünüyor.

Apple’ın iPhone eser pazarlaması kıdemli yöneticisi Maxime Veron da iPhone 15 Pro Max’in 5x lensinin f/2.8’de açılarak mükemmel ışık yönetimine imkan sağladığını söylüyor. Daha düşük diyafram açıklığı, kameranın sensörünün daha fazla ışığı yakalamasına imkan tanıyor.

Apple, bu yıl Pro modellerini de kendi içinde ayırdı. iPhone 15 Pro Max ile 15 Pro ortasındaki en kıymetli farklardan biri; 5x optik yakınlaştırma yeteneği. iPhone 15 Pro, 3x optik zoom yapabiliyor. Apple’ın tetraprizma lens sistemini önümüzdeki yıl her iki iPhone 16 Pro modelinde de kullanması bekleniyor.

İçerik
TikTok’a Avrupa’dan rekor ceza: 345 milyon euro ödeyecek

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya mesken sahipliği yapan TikTok, yasaklama ve veri ihlali haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Artık de1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
2023’te alınacak en iyi telefonlar

Ortalama bir kullanıcı her gün cep telefonunda 3 saat ila 4,5 saat ortasında vakit harcıyor.1

24 dk. 2 Okundu
İçerik
İsrail’in Hamas saldırısına geç tepki vermesinden Huawei sorumlu tutuluyor

İsrail istihbaratının Hamas saldırısına geç reaksiyon vermesi Huawei ile ilişkilendiriliyor. Al Bawaba tarafından yayınlanan bir1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.