KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Plus, batarya testinde iPhone 15 Pro Max’i geride bıraktı

Iphone 15 Plus Batarya Testinde Iphone 15 Pro Max I Gecti169099 0 Geçtiğimiz Cuma günü iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesinin akabinde birinci batarya testi sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın 3nm A17 Pro çipinin verimliliğini övme halinden dolayı iPhone 15 Pro ve Pro Max’in en üst sırayı alması bekleniyordu. Fakat test sonuçları beklentileri yanılttı.

iPhone 15 Plus, 13 saatten fazla ekran müddetiyle rakiplerini geride bıraktı

Mrwhosetheboss isimli YouTube kanalının gerçekleştirdiği batarya tesitinde iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 ve iPhone 13 Pro Max karşılaştırıldı. Test sırasında aygıtlarda TikTok görüntülerini izlemek, Zoom manzaralı sohbeti yapmak, kameraya görüntü kaydetmek ve oyun oynamak üzere güç tüketen faaliyetler ortasında geçiş yapılarak daha gerçekçi bir günlük kullanım modeli simüle edildi ve telefon ekranı, batarya bitene ve aygıt kapanana kadar daima açık kaldı.

Iphone 15 Plus Batarya Testinde Iphone 15 Pro Max I Gecti169099 1 Testte birinci kapanan cihaz yaklaşık 9 saatlik ekran müddetiyle iPhone 14 oldu. Akabinde kapanan öbür iki aygıt ise sırsıyla 9 saat 20 dakikalık ekran müddetiyle iPhone 15 Pro ve 9 saat 57 dakikalık ekran müddetiyle iPhone 15 oldu. iPhone 14 Pro Max ise iPhone 15 ve Pro modellerini geride bırakarak 10 saat 54 dakikalık ekran müddetiyle kapanan öteki aygıt oldu. 

iPhone 13 Pro Max, 11 saat 19 dakikalık ekran müddetiyle batarya testinde ilk üçte yer almayı başardı. İkinci sırada ise 11 saat 41 dakikalık ekran müddetiyle iPhone 15 Pro Max yer alırken testin birincisi tam 13 saat 19 dakikalık ekran müddetiyle iPhone 15 Plus oldu. Karşılaştırmanın yapıldığı görüntüye ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

İçerik
Pixel 8 Pro’nun tanıtım görüntüleri paylaşıldı! İşte tasarımı

Google'ın yeni telefonları Pixel 8 serisinin yakın bir vakitte piyasaya sürülmesi bekleniyor. O denli ki hem1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Samsung, darbelere dayanıklı ve hızlı taşınabilir SSD’sini tanıttı

Samsung’un yeni taşınabilir SSD'si “Portable SSD T9” birkaç hafta evvel ortaya çıkmıştı, artık resmî olarak1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
İsrail’in Gazze’de kullandığı Fosfor bombası nedir, ne işe yarar ve neden yasak?

İnsanlığın tarihiyle birlikte başlayan savaşlar, çağdaş dünyanın gelişiyle çok daha yıkıcı ve ölümcül hale geldi.1

4 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.