KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MAC kullanıcıları daha çok yapay zeka kullanıyor

Mac Kullanicilari Daha Cok Yapay Zeka Kullaniyor169833 1

Yapay zekalar günümüzde giderek tanınan bir hale gelmeye başladı. Bilhassa ChatGPT, Midjourney üzere üretken yapay zekaların gelişmesiyle birlikte birçok insanın ilgisi bu alana ağırlaştı.

Ukraynalı yazılım şirketi Setapp tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, Mac kullanıcılarının yüzde 42’si yapay zeka tabanlı uygulamaları günlük olarak kullanıyor. Ayrıyeten, kullanıcıların yüzde 63’ü yapay zeka uygulamalarının klasik uygulamalardan daha yararlı olduğuna inanıyor. 

Mac uygulama geliştiricileri de bu trende ayak uyduruyor; yüzde 44’ü esasen yapay zeka yahut makine tahsili modellerini uygulamış durumda ve yüzde 28’i de bu teknolojiyi entegre etmek üzerinde çalışıyor. Yıllık bir raporun modülü olan bu araştırmada 1.241 Mac kullanıcısı yer aldı. Ankete katılanların yüzde 70’i M1 yahut M2 çipli bir Mac’e sahip.

Mac kullanıcılarının en çok kullandığı yapay zekalar neler?

Raporda ayrıyeten en tanınan yapay zeka uygulamaları da sıralanıyor. Bu uygulamaların başında Google’ın AI Bard’ı ve Microsoft’un Bing’i bulunuyor. 
Ayrıyeten, TypingMind, Elephas, Spark, Notion, Grammarly, Craft, Luminar Neo, MacGPT, Asana, Raycast ve MacWhisper üzere uygulamalar da kullanıcılar ortasında popülerliğe sahip.

Setapp Eser Önderi Mykola Savin, “Yapay zeka uygulamaları, kullanıcıların günlük iş akışlarının kıymetli bir modülü haline gelmiş durumda” dedi ve ekledi “Bu uygulamalar kullanıcıların daha verimli çalışmalarına yardımcı oluyor ve bu nedenle kullanıcılar bu teknolojiyi benimsemeye devam ediyorlar.”
 

İçerik
Xbox Cloud Gaming çok yakında Meta Quest 3’e geliyor

Xbox Cloud Gaming, Xbox konsollarında, cebinizdeki iPhone'da ve masanızdaki PC'de zati mevcut ve yakında öbür1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Amazon’da Xbox Series S oyun konsolu indirime girdi!

Amazon Türkiye'de Okula ve Kente Dönüş indirimleri başladı. 4 Eylül'de başlayan indirimler 18 Eylül'de sona1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Amazon Prime Gaming Ekim 2023 oyunları: 1.250TL değerinde 6 oyun hediye

Amazon'un Prime üyelerine aylık olarak verdiği fiyatsız oyunların Ekim ayı listesi açıklandı. Önümüzdeki ay Prime1

1 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.