KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MAC kullanıcıları daha çok yapay zeka kullanıyor

Mac Kullanicilari Daha Cok Yapay Zeka Kullaniyor169833 1

Yapay zekalar günümüzde giderek tanınan bir hale gelmeye başladı. Bilhassa ChatGPT, Midjourney üzere üretken yapay zekaların gelişmesiyle birlikte birçok insanın ilgisi bu alana ağırlaştı.

Ukraynalı yazılım şirketi Setapp tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, Mac kullanıcılarının yüzde 42’si yapay zeka tabanlı uygulamaları günlük olarak kullanıyor. Ayrıyeten, kullanıcıların yüzde 63’ü yapay zeka uygulamalarının klasik uygulamalardan daha yararlı olduğuna inanıyor. 

Mac uygulama geliştiricileri de bu trende ayak uyduruyor; yüzde 44’ü esasen yapay zeka yahut makine tahsili modellerini uygulamış durumda ve yüzde 28’i de bu teknolojiyi entegre etmek üzerinde çalışıyor. Yıllık bir raporun modülü olan bu araştırmada 1.241 Mac kullanıcısı yer aldı. Ankete katılanların yüzde 70’i M1 yahut M2 çipli bir Mac’e sahip.

Mac kullanıcılarının en çok kullandığı yapay zekalar neler?

Raporda ayrıyeten en tanınan yapay zeka uygulamaları da sıralanıyor. Bu uygulamaların başında Google’ın AI Bard’ı ve Microsoft’un Bing’i bulunuyor. 
Ayrıyeten, TypingMind, Elephas, Spark, Notion, Grammarly, Craft, Luminar Neo, MacGPT, Asana, Raycast ve MacWhisper üzere uygulamalar da kullanıcılar ortasında popülerliğe sahip.

Setapp Eser Önderi Mykola Savin, “Yapay zeka uygulamaları, kullanıcıların günlük iş akışlarının kıymetli bir modülü haline gelmiş durumda” dedi ve ekledi “Bu uygulamalar kullanıcıların daha verimli çalışmalarına yardımcı oluyor ve bu nedenle kullanıcılar bu teknolojiyi benimsemeye devam ediyorlar.”
 

İçerik
“iPhone 15 serisi hayal kırıklığı oldu”

Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtmasının akabinde pazardaki rakiplerinden birbiri gerisine iğneleyici açıklamalar gelmeye devam ediyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Immortals of Aveum beklentilerin altında kaldı, işten çıkarmalar başladı

Electronic Arts Originals’ın ve Ascendant Studios’un FPS tipine farklı bir bakış açısı sunmaya çalıştığı Immortals1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
AMD: “Intel, başarısız olmaya mahkum”

Intel CEO'su Pat Gelsinger, şirketi tekrardan bir çip üretim dökümhanesine dönüştürme ve üçüncü taraf şirketlerin1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.