KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 kutusunda gizli filigran: Yalnızca morötesi ışıkla görülebiliyor!

Iphone 15 Kutusunda Gizli Filigran Uv Isigiyla Gorulebiliyor169023 0 Apple, dolandırıcılar için iPhone 15 kutularında ekstra tedbirler aldı. Perakende çalışanlarına ve tüketicilere telefonun gerçek olduğunu doğrulamaları için yeni bir yol sunuyor. Lakin, sırf UV ışığı altında görülebiliyor.

Morötesi ışıkla fark edilebilen filigran ve QR kod

Dolandırıcılar, iPhone’ların kutusunu da birebir taklit ediyor, ambalajlarına kadar her ayrıntısı özgününe çok yakın hazırlıyorlar. Apple, uydurma iPhone satışlarına son vermek emeliyle iPhone 15 kutularına yeni bir görünmez filigran sistemi ekledi. Toplumsal medyada paylaşılan görüntüde görüleceği üzere iPhone 15 kutusu üzerine morötesi ışık tutulduğunda aygıtın yepyeni olduğunu ortaya çıkaran QR kodla birlikte filigranlar beliriyor.

Dolandırıcılar, filigranı kopyalayabilir fakat QR kod, bu sistemi daha inançlı kılan şey. Zira büyük olasılıkla dolandırıcıların kolaylıkla kopyalayamayacağı, sistem tarafından doğrulanan bir kod içeriyor.

iPhone 15 serisi Türkiye’de ön siparişe açıldı

Apple Türkiye, 22 Eylül prestijiyle iPhone 15 serisini ön siparişe açtı. iPhone 15 Pro stokları Türkiye’de de süratli bir biçimde tükendi.

İçerik
iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden ısındığı keşfedildi

Bildiğiniz üzere iPhone 15 serisi çıktığı günden bu yana tüm dünyanın gündeminde. O denli ki1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Intel Meteor Lake işlemcileri masaüstüne gelmeyecek: İşte detaylar

Intel Genel Müdür Yardımcısı ve Bilgi Süreç Kümesi lideri Michelle Johnston Holthaus, Meteor Lake işlemcilerinin1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Vivo V29 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Vivo, yeni telefonu Vivo V29 Pro modelini duyurdu. Pekala rekabetçi bir fiyatla1

3 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.