KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Windows Klavye Kısayolları

İnsanların büyük bir bölümü tarafından tercih edilen bir işletim sistemi olan Windows Klavye Kısayolları farkındalığıyla, daha yüksek bir kullanım performansına olanak tanınmaktadır. Kullanıcıların birçoğu tarafından yalnızca kopyala, yapıştır amaçlarına hizmet eden Ctrl+C ile Ctrl+V bilinmektedir. Halbuki işletim sistemi, bütünüyle farklı kombinasyonları da barındırmaktadır. Onlarca işlemin yerine getirilme olasılığının bulduğu kombinasyonların bilinmesi, bilgisayar kullanım konforunu arttırmaktadır.

 • CTRL+F: Dosya sisteminde ve Office programında aranılan kelimenin bulunmasını sağlayacak yeni bir pencere açmaktadır.
 • CTRL+Tıkla: Aynı anda birçok dosyanın seçilmesinin gerektiği durumlarda, bu kombinasyon kullanılmaktadır. Seçimlerin titiz olarak her dosyayı kapsamasının istenmediği durumlarda, tıklanarak işlem yapılacaklar belirlenebilmektedir.
 • CTRL+M: Peş peşe açılan pencerelerle boğulan kullanıcıların, doğrudan ana ekrana dönmeleri sağlanmaktadır.
 • CTRL+W: Sıradan kapatma kombinasyonu Alt+F4’ten farkı, uygulamaların bütünüyle kapatmayarak sırayla sekme sekme kapatmasıdır.
 • Windows+L: Acil dışarı çıkılması gereken durumlarda, bilgisayar kapanma süresinin beklenilmemesi adına kilitleme eylemini tetiklemektedir.
 • CTRL+D: Tarayıcınızda sörf yaparken daha sonra da ziyaret etmek isteyeceğiniz adresleri bu kombinasyonla yer işareti olarak ekleyebilirsiniz.
 • Alt+Sol/Sağ Ok: Fare kullanımının yetersiz olduğu durumlarda sekmeler arasındaki geçişi kolaylaştırmaktadır.
 • Shift+Ok: Metin seçimlerinde tamamını dahil etmek yerine, keskin hamleler yapılmasını sağlayan bir kombinasyondur.

Windows Klavye Kısayolu Kullanmak

Windows Klavye Kısayolları kullanımınızı geliştirerek, eskisine nazaran daha çok işi daha kısa sürede yerine getirebilirsiniz. Bu nedenle de dakikalarca işlemlerle uğraşmaya oranla bu tür kombinasyonların yer alması hayati önem taşımaktadır. Bilgisayar deneyiminizi geliştirecek bu kısa yollarla, farkınızı kanıtlayabilirsiniz.

Nedir
Kira Vergisi Nedir?

Kira Vergisi Nedir? Ödenmezse Ne Olur? - Elde edilen gelirler belirli bir seviyenin üzerine çıkıyorsa1

2 dk. 26 Okundu
İçerik
WordPress Nedir?

Wordpress (wordpress.org), insanların herhangi bir kodlama bilgisi olmadan içerik paylaşmalarını sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.1

1 dk. 10 Okundu
İçerik
Andız Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Andız Pekmezi Faydaları Nelerdir? Ardıç ağacının meyvesine andız adı verilmektedir. Pekmez yapımında andız meyvesinin yanı1

3 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.