KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Şişirilebilir endüstriyel güneş ısıtma sistemi

Isı enerjisi günümüzde çokça göz arşı ettiğimiz ancak en çok kullandığımız güç cinslerinden biri. Merkezi ısıtma sistemlerinde sıcak su muhtaçlığı duş ve ısıtma için kullanılırken, sanayide üretimin bir çok basamağında yüzlerce dereceye çıkan buhara sıkça gereksinim duyuyoruz. Ne yazık ki bu ısı çoğunlukla doğalgaz yakarak karşılanıyor. Karbon emisyonları yapmadan üretim yapmak isteyen şirketler ise güneş üzere sistemlere yöneliyorlar.

Sisirilebilir Endustriyel Gunes Isitma Sistemi169057 0

Yenilikçi yaklaşımı ile 80°C ile 550°C ortası su ya da buhar sağlayan, tek konteyner içine sığıp gönderilebilen sistem, şişirildiğinde 220 metre uzunluğa, 9 metre çapına ve 0.9 MW gücüne erişiyor. Bu boyutta tek bir modülün güneşi yakaladığı ve yansıttığı alan 1543 m2’yi buluyor.

Verimliliği üzerine pek bilgi verilmeyen sistem birinci yatırım ve işletme maliyetlerini düşürmek üzere tasarlandığı içim klasik parabolik güneş odaklanma sistemlerine nazaran daha düşük olacağı kesin lakin %55’e varan birinci yatırım maliyet azaltması sunduğunu belirten şirket bu mevzuda avantajlı.

Sisirilebilir Endustriyel Gunes Isitma Sistemi169057 1

Polimer sinema üzerine %93 yansıtma sağlayan sistem şişince ortadaki ısıtma borusuna tüm güneşi odaklıyor sağlıyor. Çelik direk ve halkalara sabitlenen balon üzere şişirilen yapı, döndürülerek otomatik olarak güneşi gün boyunca takip ediyor.

Sisirilebilir Endustriyel Gunes Isitma Sistemi169057 2

Firma birinci ticari ünitesini Umman’da tuzlu sudan arındırma için kullanılacağı bir tesiste ısı üretmek için kullanılacak. Deniz suyundan 3 kat daha fazla tuzlu sudan günde 140 m3 kullanılabilir su üretecek sistem bunu petrol tesisinde kullanacak.

İçerik
Starfield’ın merakla beklenen grafik modu HD Reworked Project 1.0 yayınlandı

Bethesda ve Xbox’ın merakla beklenen üretimi Starfield, geçtiğimiz haftalarda resmen satışa çıkmıştı. Kısa müddette yüksek1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
MAC kullanıcıları daha çok yapay zeka kullanıyor

Yapay zekalar günümüzde giderek tanınan bir hale gelmeye başladı. Bilhassa ChatGPT, Midjourney üzere üretken yapay1

1 dk. 22 Okundu
İçerik
Huawei patronundan şaşırtan çıkış: Apple fanıyım!

Teknoloji dünyasında genelde devlerin birbiri ile sıkı rekabetini ve vakit zaman iğneleyici açıklamalarını okuyoruz. Rakibini1

1 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.