KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 kendi şarjını doldurmak yerine powerbank’leri şarj ediyor

Iphone 15 Kendi Sarjini Dolduracagina Powerbank Leri Sarj Ediyor169277 0 iPhone 15 sahipleri beklenmedik bir sorunla karşı karşıya. Seri kapsamında sunulan akıllı telefonların birtakım powerbank modelleri ile uyumsuz olduğu ortaya çıktı. Bunun sonucunda da aygıtlar kendisini bu güç bankalarından şarj etmek yerine, enerjiyi harici bataryalara aktarıyor.

Reddit platformunda bahisle ilgili birkaç şikayet lisana getirildi. Görünen o ki, iPhone 15 serisinde kullanıma sunulan ters kablolu şarj özelliği bazen istenildiği üzere çalışmayabiliyor. Sonuç olarak USB-C bağlantılı mevcut güç bankalarının tümü iPhone 15 modelleriyle kullanılamayabilir.

Iphone 15 Kendi Sarjini Dolduracagina Powerbank Leri Sarj Ediyor169277 1

Anker’den cevap geldi

Sorun piyasadaki birçok powerbank modelini etkiliyor. iPhone 15’in bilhassa Anker PowerCore Slim 10K PD ile düzgün çalışmadığı bildirildi. Üretici ise şikayetlere cevap vererek harici bataryanın iPhone’u şarj etmesini sağlamanın tek yolunun USB-A portunu kullanmak olduğunu söyledi.

Şimdilik süreksiz bir tahlil sunan Anker bu sorunu tespit edip düzeltmek için tüm aygıtlarını test edecek. Piyasada çok sayıda farklı powerbank modeli bulunduğundan, iPhone 15’in uyumlu olmadığı aksesuarların kesin bir listesini yapmanın imkansız olduğu belirtiliyor.

İçerik
Intel, yüksek hacimli EUV üretimiyle liderliği tekrardan ele geçirebilir

Yapay zekanın ağır bilgi süreç ihtiyaçları, her bir çipte daha fazla bilgi süreç öğesi yoğunluğu1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Dünyanın ilk yüzde 100 hidrojen gaz türbini test edildi

Siemens Energy liderliğindeki bir Avrupa konsorsiyumu, saf hidrojen, doğal gaz ve bu ikisinin rastgele bir1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Google, şifrelerin fişini çekti! Artık geçiş anahtarları kullanılacak

Google, kullanıcıların Google hesaplarındaki şifrelerden vazgeçerek, aygıtlarınızda yerleşik olarak bulunan pin, yüz yahut parmak izi1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.