KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Katlanabilir Galaxy Z Fold 5’in ses kalitesi test edildi: İşte sonuç

Galaxy Z Fold 5 In Ses Kalitesi Test Edildi Iste Sonuc168969 0 DxOMark uzmanları katlanabilir Galaxy Z Fold 5‘un hoparlör sisteminin kalitesini, müzik dinleme tecrübesinden taşınabilir oyunlara kadar farklı senaryolarda kıymetlendirdi. Test sonuçlarına nazaran, aygıt 30’un üzerindeki amiral gemisi telefon ortasında üst sıralara yerleşti ve genel sıralamada Galaxy S23 modelini geride bıraktı.

Samsung Galaxy Z Fold 5 biri aygıtın alt kısmında, oburu üstte pozisyonlandırılmış iki hoparlör içeriyor. Aygıtı kulaklıkla kullanmak isterseniz, USB Type-C yahut Bluetooth ilişki seçeneklerini kullanabiliyorsunuz. Lakin klasik 3.5 mm ses jakı bu telefonda ne yazık ki mevcut değil.

Galaxy Z Fold 5 In Ses Kalitesi Test Edildi Iste Sonuc168969 1

Ses üretim kalitesi

Uzmanlar ses üretim kalitesini “iyi” olarak kıymetlendirdi ve hoparlörlerin kulağa beğenilen gelen bir ses verdiğini belirtti. Lakin hoparlörlerin pozisyonları, sesin ortama tam olarak yayılması konusunda gereğince optimize edilmemiş üzere görünüyor.

Telefonun yüksek frekansta olduğu kadar orta ve düşük frekansta da tatmin edici bir ses kalitesi sunduğunu belirtelim. DxOMark yetkilileri aygıtı katlanmamış halde kullanılırken stereo sahnesinin daha geniş olabileceğini söylüyorlar.

Maksimum ses düzeyi açısından telefon Galaxy serisi aygıtların birçoklarını geçiyor. Fakat bu seviylerini kullanırken bazen yüksek frekansta istenmeyen ses bozulmaları duyabilirsiniz. Galaxy Z Fold 5, en âlâ ses kalitesini oyun oynarken ve müzik dinlerken sunarken, film izlerken biraz daha düşük bir performans gösteriyor.

Galaxy Z Fold 5 In Ses Kalitesi Test Edildi Iste Sonuc168969 2

Ses kayıt performansı

Cihazın ses kayıt performansı genel olarak “harika” olarak değerlendirildi. Mikrofon beğenilen bir tınıya sahip, hakikat ses ölçeklendirme sağlıyor ve neredeyse hiç ses bozulması olmuyor. Dezavantaj olarak rüzgar gürültüsüne karşı zayıf muhafaza gösterildi.

DxOMark test sonuçlarına nazaran 133 puan elde eden telefon, temel Galaxy S23’ün bir sıra önünde, dünya sıralamasında 39. sıraya yerleşti. Fiyat kategorisinde ise Galaxy Z5 Fold listenin 26. sırasında bulunuyor.

İçerik
Starfield, çıkış yaptığı gün tüm platformlarda 1 milyon eş zamanlı oyuncuyu geçti

Bethesda Game Studios’un bilim kurgu RPG cinsinde yeni oyunu Starfield, 6 Eylül’de çıkış yaptı ve1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Spotify’ın yeni paketi Superpremium’un fiyatı ve özellikleri belli oldu

Söylentilere nazaran Spotify, Superpremium planını tanıtmaya hazırlanıyor. 24 bit kayıpsız ses ile müzik dinleme keyfi1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Nvidia, İsrail’deki son derece önemli yapay zeka zirvesini iptal etti

Birkaç hafta evvel Nvidia, şirketin CEO’su Jensen Huang'ın Yapay Zeka Zirvesi (AI Summit) kapsamında bir1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.