KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’dan açıklama geldi: iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunu çözülüyor

Iphone 15 Pro Nun Asiri Isinma Sorunu Cozuluyor169325 0 Apple, kimi iPhone 15 Pro modellerinde çok ısınmaya neden olabilen bir yanılgıyı gidermek için güncelleme yayınlayacak. Muhtemelen bir sonraki iOS 17 güncellemesi ile ısınma sorunu çözülecek. Şirket, 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin neden ısındığına ait olarak da bir açıklama yaptı.

iPhone 15 Pro’lar neden çok ısınıyor?

Apple’ın açıklamasına nazaran iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilen birkaç durum var.

Kurulumdan yahut geri yüklemeden sonraki birkaç günde arka planda çok fazla sürecin gerçekleşmesi aygıtın olağandan fazla ısınmasına yol açıyor. Ayrıyeten iOS 17’de aygıtın çok ısınmasına yol açabilecek bir yanılgı mevcut. Bir öbür neden de üçüncü parti uygulamalara gelen son birkaç güncellemenin sisteme çok yük bindirmesi. Apple, bu probleme ait olarak geliştiricilerle birlikte çalıştığı belirtti.

iOS 17 güncellemesiyle çözülecek

iPhone 15 Pro modelleri için özel olarak yayınlanacak bir sonraki iOS 17 güncellemesi ile en çok şikayet edilen durumlardan biri çözülmüş olacak. Çok ısınma probleminin titanyum dizaynla ilgisinin olduğu ve çeşitli kısıtlamalarla sorunun çözülebileceği söyleniyordu lakin bu türlü bir durum kelam konusu değil.

İçerik
Apple Vision Pro, 100Hz’e kadar ekran yenileme hızını destekliyor

Apple, Vision Pro başlığın birçok vakit 90Hz yenileme suratında çalıştığını söylemişti. 24fps süratte çekilen görüntü1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
WhatsApp arayüzü yenileniyor: İşte yeni tasarımı

Dünyanın önde gelen iletileşme platformlarından WhatsApp, hem tasarım hem de yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor.1

1 dk. 9 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S24’ün muhtemel tasarımı ortaya çıktı

2024 yılının en çok beklenen akıllı telefonları ortasında yer alan Samsung Galaxy S24 serisinin önümüzdeki ​​​​​​aylarda tanıtılması bekleniyor.1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.