KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 ile Apple Watch ve AirPods’u şarj edebileceksiniz

Iphone 15 Ile Apple Watch Ve Airpods U Sarj Edebileceksiniz168753 0 iPhone 15 & 15 Plus, iPhone 15 Pro & 15 Pro Max, artık Lightning temas noktası yerine USB-C portunu kullanıyor. Bu, Apple ekosisteminde olanların kulaklık ve akıllı saatlerini şarj etmek için iPhone’u kullanabilecekleri manasına geliyor.

Apple, iPhone 15 Pro Max tanıtımında yeni fonksiyona dikkat çekti. USB-C portlu Mac’ler, AirPods ve Apple Watch’u şarj etmek için kullanılabiliyordu; artık bu aksesuarları iPhone ile şarj etme alışkanlığımız olacak. Şarj aletiniz yanınızda yokken AirPods kulaklığınızın yahut Apple Watch’unuzun pili bittiğinde artık iPhone’unuzu kullanabileceksiniz. Lakin, bir kısıtlama var. iPhone 15 Pro modelleri USB 3 takviyesiyle 10 Gb/s sürate kadar data transferine müsaade verirken, standart iPhone 15 modelleri, Lightning portuyla birebir suratlar olan USB 2 şarj suratlarıyla sonlu.

USB 3 kablonun fiyatı 2541 TL!

iPhone modelleri örgülü USB-C kablo ile geliyor. Yalnız 10 Gbps sürat sağlayan USB 3 kablosu farklı satılıyor. Apple Online Store’da 10 Gbps’e kadar USB 3 bilgi transferine izin veren -1 metre uzunluğunda- Thunderbolt 4 Pro kablonun fiyatı 2541 TL. USB 2 suratlarında bilgi transferine müsaade veren 2 metre uzunluğunda 240 W USB-C şarj kablosunun fiyatı ise 985 TL.

İçerik
Japonya, uzay ve Ay için tarihi görevini başlattı: İşte serüvenin detayları

Uzay hiç olmadığı kalabalık olmaya başladı. ABD, Hindistan, Çin, Avrupa ve Japonya adeta büyük bir1

5 dk. 1 Okundu
İçerik
Çin’in ardından şimdi de Rusya yarı iletken atılımı yapıyor

Ukrayna'ya karşı yürüttüğü savaş nedeniyle dünyanın büyük bir kısmı tarafından dışlanan ve yaptırımlara maruz kalan1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Milli Deniz Topu’nun ilk teslimatı yapıldı

Makine ve Kimya Sanayisi AŞ (MKE) tarafından geliştirilen Milli Deniz Topu’nun entegrasyon çalışmalarının tamamlanmasının akabinde1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.