KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei P60 Pro rekora koşuyor: Satışlar 12 milyonu aşabilir

Huawei P60 Pro Rekora Kosuyor Satislar 12 Milyonu Asabilir168462 0 Bildiğiniz üzere Huawei, ABD tarafından ticari kara listeye alınmış vefirmanın 5G, Android işletim sistemi ve getirdiği özellikleri telefonlarda kullanması yasaklanmıştı. Ancak geçtiğimiz hafta tanıtılan 5G dayanaklı Huawei Mate 60 ve Mate 60 Pro, teknoloji dünyasını şaşırtmayı başardı. Son gelen raporlar ise, bilhassa Mate 60 Pro’nun yeni rekorlara koştuğunu gösteriyor. 

Huawei geri mi dönüyor?

Tanınmış pazar analisti Ming-Chi Kuo’ya nazaran Huawei Mate 60 ve Mate Pro’ya olan talep inanılmaz seviyede. O denli ki Huawei’nin 2023’ün ikinci yarısına yönelik sevkiyat planı, yüzde 20’lik muazzam bir artışla 5,5-6 milyon adete ulaştı. Yeni raporlar ise, yaklaşık 5 gün içinde 1 milyondan fazla Mate 60 Pro satıldığını ortaya çıkardı. 

Bilmeyenler için Eylül 2022’de piyasaya sürülen Mate 50 Pro 4G, 12 ay sonra yaklaşık 2,5 milyon adetlik kümülatif sevkiyata ulaştı. Ekim 2020’de tanıtılan Mate 40 Pro 5G ise, tıpkı vakit diliminde yaklaşık 6 milyon satmıştı. Bu noktada Kuo, Mate 60 Pro 5G’nin birinci 12 ay içinde 12 milyon adedi aşacağı görüşünde.

Ayrıca Huawei’de yaşanan hareketlilik bununla sonlu değil. Şirketin akıllı telefon sevkiyatlarının yıllık bazda yüzde 65 artış göstererek 2023’te toplam 38 milyon adede ulaşması bekleniyor. 2024 yılında ise bu sayı 60 milyona ulaşacak. Natürel ki bunun gerisinde Mate 60 serisinin yer aldığını belirtelim. Dolayısıyla Huawei’nin dünya çapında en güçlü büyüme gösteren akıllı telefon markası olması bekleniyor. Pekala sizler bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Huawei kaybettiği pazar hissesini tekrar geri alabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İçerik
Cities: Skylines 2 performans açısından sıkıntılı olacak

Şehir kurma simülasyonu Cities: Skylines 2'nin geliştiricisi Colossal Order ve yayıncısı Paradox, oyunun performans külfetleri1

1 dk. 24 Okundu
İçerik
Moto Tab G84 render görüntüleri paylaşıldı: İşte tasarımı

Günümüzde Lenovo'nun alt markalarından biri olarak varlık gösteren Motorola, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. O denli ki markanın1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Elon Musk’un uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen devir global kapsamını1

1 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.