KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 16, ek kapasitif düğmeye sahip olacak: Tüm modellerde olacak

Iphone 16 Ek Kapasitif Dugmeye Sahip Olacak Capture Button169153 0 iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri özelleştirilebilen aksiyon düğmesine (action button) sahip. Apple’ın gelecek yıl iPhone 16 modellerinde ek kapasitif düğme (capture button) koyması bekleniyor. Kod ismi Project Nova olan düğmenin birinci testleri geçtiği söyleniyor.

iPhone 16’nın yeni düğmesi: Capture button

Capture button olarak isimlendirilen yeni düğme, iPhone 16’nın dikkat çeken özellikleri ortasında olacak. Çekim yapma düğmesi, güç tuşuyla tıpkı tarafta, biraz daha aşağıda bulunacak. Fakat yeni kapasitif butonun ne gayeyle kullanılacağı şu an için bilinmiyor.

Capture button, standart mekanik düğme yerine kapasitif bir düğme olacak. Bilindiği üzere, kapasitif tuşlar mekanik tuşların tersine basıldığında oynamaz. Düğme, basıncı ve dokunuşu algılayarak titreşimli geri bildirim sağlar. iPhone SE’nin hane tuşuna basıldığında hissedilen titreşime emsal bir tecrübe sunması bekleniyor.

Apple, iPhone 15 Pro’da da kapasitif düğmeyi denedi. Lakin güç ve ses düğmelerinin kapasitif olması düşünüldü, rastgele bir ek düğme koyma fikri yoktu. Bu modül yetersiz test sonuçları ve donanım sıkıntılarının çıkması nedeniyle iptal edildi. Capture button hem güç ve ses düğmelerinden farklı bir düğme olacak hem de iPhone 16 Pro modellerine özel olmayacak. Buna bağlı olarak şu anda iPhone 15 Pro’larda olan aksiyon düğmesinin de kapasitif olması bekleniyor.

Apple’ın iPhone 16 serisinde yeni çekim düğmesi, geliştirilmiş aksiyon düğmesi, yine tasarlanmış kamera tertibine ek olarak ekran boyutunu da artırması bekleniyor. 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutu 6.3 inç ve 6.9 inç olarak yenilenecek.

İçerik
Intel Meteor Lake-S masaüstü işlemciler doğrulandı

Bildiğiniz üzere Intel, önümüzdeki haftalarda 14.Nesil Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerini duyuracak. Lakin1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Hangi Yazılım Dili Ne İşe Yarar?

Bilgisayar yazılım dilleri, programcıların bilgisayarlar ile iletişim kurabilmesini sağlayan bir dizi kod yapılarıdır. Programcının yazdığı1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Elon Musk, X’in yeni özelliğini canlı yayında test etti

Elon Musk, X’i her şeyi içeren bir toplumsal platform haline getirmeyi amaçlıyor. İmajlı ve sesli1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.