KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPad Mini 7’nin yeni özelliği sızdı: “jöle etkisi” ortadan kalkıyor

Ipad Mini 7 Selefinin En Buyuk Sorununu Cozecek Iste Detaylar169806 0 Bildiğiniz üzere iPad Air ve iPad Küçük 7 başta olmak üzere yeni jenerasyon Apple iPad modellerinin bu hafta içerisinde tanıtılması bekleniyor. Bu bağlamda tanıtıma sayılı günler kala, iPad Küçük 7 hakkında kimi kıymetli bilgiler paylaşıldı. O denli ki iPad Küçük 6’nın en büyük sorunu, bu modelde ortadan kalkabilir. iPad Küçük 7, “jöle etkisi” sorunu için yeni bir ekran düzeneğine sahip olacak.

iPad Küçük 7, selefinin en büyük problemini çözebilir

Hatırlayacağız üzere daha evvel iPad Küçük 7’nin ProMotion teknolojisine geçiş yapacağı söyleniyordu. Lakin çabucak akabinde 60Hz ekran sunacağı aktarıldı. Ayrıyeten yeni jenerasyon tabletin, gelişmiş hesaplama ve grafik performansı için A17 Pro işlemci ile tanıtılması bekleniyor. Ancak en büyük değişikliklerden biri, “jöle etkisi” probleminin azaltılması olacak. 

Ipad Mini 7 Selefinin En Buyuk Sorununu Cozecek Iste Detaylar169806 1 Instant Digital’e nazaran Apple, döndürülmüş ekran düzeneği aracılığıyla bu sorunu değerli ölçüde hafifletmeyi planlıyor. Bu değişiklik, yenileme suratı farkının yatay modda daha az hissedilir olmasını sağlayacak. 

Bildiğiniz üzere iPad Küçük 6, daha ince çerçeveleri ve yeni bir dizaynla teknoloji topluluğundan olumlu tenkitler almayı başardı. Ancak kısa müddette kullanıcılar, ekranda “jöle etkisi” oluştuğu hakkında şikayetlerini lisana getirmişlerdi. Apple ise, LCD’lerin çalışma hali nedeniyle bunun olağan bir davranış olduğunu açıkladı.

Yukarıda da görebileceğiniz üzere jöle tesiri, ekranın bir kısmının kaydırmaya başka kısımdan daha hızlı yanıt vermesi sonucu oluşuyor. Bu nedenle dikey tarafta kaydırma yaparken yalpalamaya benzer bir titreme meydana geliyor.

iPad Küçük 7 beklenen çıkış tarihi 

Mevcut raporlara göre iPad Air 6 ve iPad Küçük 7, 17 Ekim’de Salı günü tanıtılabilir. Sırf dahili donanımları güncellenecek her iki tabletin, bir basın bülteni aracılığıyla duyurulacağını düşünüyoruz. Bu nedenle bizlerle kalmayı unutmayın…

İçerik
AMD Fluid Motion Frames, Radeon RX6000 serisine geliyor

Bildiğiniz üzere FSR 3.0 için bekleyiş sona erdi ve teknoloji artık muhakkak oyunlarda erişime açıldı.1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunu belli oldu!

Bildiğiniz üzere Epic Games Store, rakibi Steam'e karşı her hafta fiyatsız oyun fırsatları sunmaya devam ediyor.1

1 dk. 12 Okundu
İçerik
Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belli oldu

Intel, yakın bir vakit diliminde yeni 14. Jenerasyon Core işlemcilerini duyuracak. Raptor Lake Refresh olarak1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.