KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Ekran Videosu Kaydetmek

Günümüzde akıllı telefona sahip olan kullanıcı sayısı bir hayli fazladır. Durum böyle olunca birçok kişi Android üzerinde ekran video kaydetmek istemektedir. Android işletim sistemi üzerinde izlenebilecek yöntemler bulunmaktadır. Özellikle ekran videosu kaydetmek için telefona root atmak gerekemez. Bunun için kullanıcıların yapması gereken tek şey bir uygulama indirmektir. Ekran videosu kaydetmek isteyen kişilerin en büyük korkularından biri ekranın ortasında duran filigranlardır. Bazı uygulamalarda bu filigran özelliği bulunmaz. Ekran videosu kaydetmek için mağazada bunula alakalı birçok uygulama mevcuttur.

Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir?

Android telefonunuzun içerisinde adım adım ekran kaydetme işlemi için şunları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle Android telefonunuzun üzerinden Google Play mağazasına giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra arama bölümüne Lollipop Screen Recorder yazarak veya direk ekran videosu kaydetme şeklinde yazarak arama yapınız.
 • Arama yaptıktan sonra ilgili uygulamayı indirip yükleyiniz.
 • Uygulama içerisine girdiğinizde kayıt almak istediğiniz çözünürlük ayarını yapınız. Küçük boyutta bir video elde etmek istiyorsanız düşük çözünürlükleri seçebilirsiniz.
 • Akıllı telefonunuzda ekran videosu kaydetme işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda sesinizi de bu tür uygulamalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Özellikle bir içerik üretiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.
 • Ana ekrana geldiğiniz zaman uygulamanın ikonu sağ üstte belirecektir. Bu kısımdan ekran videosu kaydetme işlemlerini yönetebilir ve başlatabilirsiniz.
 • Ekran videosu kaydetme işlemleri bu şekilde yürümektedir. Video bittikten sonra belirttiğiniz dosya galeriler kısmına otomatik olarak kaydolmaktadır.
 • Ekran video kaydetme özelliğinde herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ekran videosu kaydetme işlemlerini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli sosyal medya mecralarına içerik üretebiliyorsanız bu tür uygulamaları kullanabilirsiniz. Özellikle Youtube gibi mecralarda bir konu üzerine video çekmek istiyorsunuz ve bunu telefon üzerinden göstermek istiyorsanız bu tür programlar size yardımcı olabilir. Bir oyunun oynanışını veya bir uygulamanın nasıl yüklendiği gibi çeşitli içeriklerle insanlara ekran videonuzu göstererek daha iyi bir bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemler yalnızca akıllı telefonlar için geçerli değildir. Aynı işlemleri Android tabletlerin içerisine uygulayabilirsiniz. Tabletler daha büyük bir ekrana sahip olduğu için çözünürlüğü ona göre ayarlamanız tavsiye edilir.

İçerik
Domain Analizi Nasıl Yapılır?

Domain Analizi Nasıl Yapılır? Alan adı diğer bir adıyla domain web sitelerine ait olan isimleri1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
İmza Sirküsü Nasıl Alınır?

İmza Sirküsü Nasıl Alınır? Günümüzde sahte belge, sahte imza kullanımı oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor.1

3 dk. 16 Okundu
İçerik
Vodafone Kamu Personeli Tarifesi

Vodafone kamu personeli tarifesi de en az, Vodafone tarafından sağlanan diğer tarifeler kadar ilgi görmeye1

7 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.